romea - logo
20. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenská organizace Divé maky spustila vzdělávací kampaň s podtitulem Rozplač nácka

28.2.2018 13:22
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Organizace Divoké máky, které se již od roku 2005 věnuje vzdělávání mladých Romů, spustila kampaň s podtitulem Rozplač nácka. Lidé mohou díky ní darovat 2% ze svých daní na vzdělávací aktivity.

"Tento rok jsme se rozhodli přijít s kontroverzní kampaní, ve které s humorem poukazujeme na to, že agresivní komunita extremistů nebude mít šanci na šíření nesnášenlivosti, pokud bude majoritní společnost nakloněna podpoře a vzdělávání Romů, kterým se i díky tomu bude dařit," uvedla pro server SME.sk Barbora Kohoutková z organizace Divoké máky.

Celospolečenské klima je podle ní plné předsudků a mnozí lidé nevěří, že vzdělávání mladých Romů má smysl, protože znají pouze negativní příklady. Uvedla to minulý čtvrtek na tiskové konferenci, které se zúčastnili i Romové z projektu Mladí romští lídři.

Za tímto projektem stojí vedle dalších i osmnáctiletá Dominika Csizmárová. "Snažím se bourat předsudky, ale raději než slovy to dělám skutky, protože ty mohou mluvit hlasitěji. Na Slovensku je zažitý stereotyp, že Romové nic nevědí a pokud něco, tak je to jen hudba. Myslím si, že já a nejen děcka z Divokých máků jsme důkazem toho, že Romové vědí studovat na kvalitních středních a vysokých školách," říká Dominika, která se touží stát právničkou.

V rámci Slovenska také absolvovala několik akcí, které se zaměřují na osvětu a vzdělávání jak neromské části společnosti, tak i samotných mladých Romů.

Organizace Divoké máky poskytuje romským dětem a mladým lidem nejen finanční pomoc při studiu, ale také pomoc mentora, který sleduje pokroky studentů a pomáhá s osobním rozvojem.

Více informací o aktivitách organizace Divé maky ZDE

Přečteno: 1466x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Soužití, Slovensko, Studenti, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo