romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Střelba v Tanvaldu: Advokát tvrdí, že policie na místě smrti Roma zaměnila nože

Tanvald, 11.3.2013 17:05, (ROMEA)
Pohřeb zastřeleného mladíka v Tanvaldu (FOTO: Archiv Romea.cz)
Pohřeb zastřeleného mladíka v Tanvaldu (FOTO: Archiv Romea.cz)

Otec zastřeleného Roma Ladislava Tatára a jeho advokát chtějí, aby se státní zastupitelství znova zabývalo střelbou, kterou na dva Romy spustil krátce po loňské novoroční půlnoci důchodce v Tanvaldu. Mají prý nové důkazy a údajně našli i řadu rozporů ve vyšetřování. Informoval o tom server iDNES.cz.

"Počítáme, že brzy dáme podnět k novému prošetření," informoval server advokát Robert Pelikán.  Podle advokáta pozůstalých však je ve vyšetřovacím spise řada závažných rozporů. "Nejdůležitější je záměna stopy, tedy nože, kterým měli mladíci na muže zaútočit. Rozhodnutí státního zastupitelství se opírá především o nůž. Ten byl zaměněn. Nůž, který byl odeslán na analýzu DNA je úplně jiný, než byl nalezen na místě činu," vysvětlil advokát.

Jak již server Romea.cz informoval nové informace k případu odhalil i v neděli vysílaný dokumentární film režisérů Filipa Remundy a Víta Klusáka Život a smrt v Tanvaldu. Tatárův otec, který se pustil do vyšetřování smrti svého syna na vlastní pěst, nahrál na diktafon svědka, který tvrdí, že Romové důchodce nenapadli. "Oni přišli k sobě a chytli se. Nic takového, že by ho napadli zezadu jsem nepostřehl. Byli u sebe a drželi se čelně, nebyli na zemi. Pak, když se začali prát, spadli na zem. Pak padly výstřely," popisuje incident utajovaný svědek. "Sieber uvádí, že ho napadli zezadu nožem," reaguje na to otec zastřeleného a na to svědek řekne: "To ne, vůbec nic takového jsem nepostřehl. Oni spadli na bok a Láďa byl na něm. Pak přiběhl Páťa (poznámka redakce: bratr zastřeleného) a padly výstřely."

I toto svědectví by mělo být podle advokáta zmíněno v podnětu na nové vyšetřování.

Určité pochybnosti o oficiální verzi vyjádřili v rozhovoru pro server Romea.cz i samotní dokumentaristé. "Příliš nevěřím verzi Patrika (postřelený bratr mrtvého Ladislava - pozn. red.), jehož výpověď pro Českou televizi je dost nedůvěryhodná a zároveň v konfrontaci s ostatními aktéry jsou určité trhliny i ve výpovědi pana Siebera. Pro mě je pravda stále nevypátraná," uvedl Remunda pro server Romea.cz.

Pochybnosti má i jeho kolega. "Nedovedu si moc dobře představit, že jdete po nějakém úzkém zasněženém chodníčku, na Silvestra, po půlnoci, někoho minete a najednou si řeknete, že bych ho mohl pobodat, otočíte se, běžíte k němu a ze zadu ho začnete mlátit. To je přeci nesmysl. Musela tam padnout třeba nějaká urážka. I přesto by to z mého pohledu nemělo končit střílením," uvedl pro Romea.cz Klusák.

VIDEO

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 2701x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

střelba, Střelba v Tanvaldu, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo