romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura pořádá seminář o sociálním začleňování ve vyloučených lokalitách

Praha, 1.11.2012 15:42, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Seminář „Sociální podnikání v sociálně vyloučených lokalitách" pořádá Agentura pro sociální začleňování v úterý 6. listopadu 2012 od 10.00 do 15.50 hodin ve starém tiskovém sále v budově Úřadu vlády (nábř. Edvarda Beneše 4, Praha 1). Na něm se můžete mimo jiné seznámit tvorbou podnikatelského plánu a se zajímavými sociálními podniky, které působí ve vyloučených lokalitách.

Program semináře bude rozdělen do tří částí. V první části Petra Francová, ředitelka organizace P3 - People, Planet, Profit, o.p.s., seznámí účastníky se současnými trendy a možnostmi v oblasti sociálního podnikání.

Dále budou zástupkyní Ministerstva práce a sociálních věcí Monikou Žďánskou představeny výzvy Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost zaměřené na podporu sociální ekonomiky. V závěru bloku informuje pracovník Agentury pro sociální začleňování Petr Huptych o využití projektového poradenství Agentury pro sociální začleňování při podpoře sociálního podnikání.

Druhá část semináře bude věnována seznámení s obsahem a tvorbou podnikatelského plánu (na toto téma vystoupí se svým příspěvkem pan Jan Bartoš, jednatel společnosti EPIS s.r.o. a ředitel Regionálního poradenského a informačního centra v Hradci Králové).

Pracovnice Agentury pro sociální začleňování Hana Synková představí analýzu trhu a studie proveditelnosti sociálního podnikání na Kadaňsku. V závěru tohoto bloku vystoupí Martin Navrátil z Agentury pro sociální začleňování s příspěvkem na téma jak může sociální podnikání prospívat obci a naopak jak může obec na svém území podporovat vznik a rozvoj sociálních podniků.

Ve třetí, závěrečné části semináře představí svoje zkušenosti se sociálním podnikáním provozovatelé sociálních podniků v sociálně vyloučených lokalitách. Konkrétně půjde o sociální podniky STAVZEM s.r.o., AC AERO s.r.o., 3B sociální firma s.r.o. a ONZA a.s.

Kapacita semináře je omezená. Svoji účast, prosím, potvrďte na mailovou adresu sverakova.hana@vlada.cz do pondělí 5. listopadu 2012.

Program

9.30-10.00 Registrace účastníků

10.00-10.10 Zahájení semináře

10.10-10.30 Sociální podnikání v České republice – současné trendy a možnosti
(Petra Francová, P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.)

10.30-10.50 Představení výzev IOP a OP LZZ, financování sociálního podnikání v dalším programovém období
(Monika Žďánská, Ministerstvo práce a sociálních věcí)

10.50-11.10 Projektové poradenství Agentury pro sociální začleňování
(Petr Huptych, ASZ)

11.10-11.30 Diskuse

11.30-12.15 Přestávka na oběd

12.15-12.45 Podnikatelský plán
(Jan Bartoš)

12.45-13.05 Představení analýzy trhu a studie proveditelnosti sociálního podniku na Kadaňsku
(Hana Synková, ASZ)

13.05-13.25 Jak může sociální podnikání prospívat obci, jak může obec podporovat na svém území vznik a rozvoj sociálních podniků
(Martin Navrátil, ASZ)

13.25-13.45 Diskuse

13.45-14.00 Přestávka na kávu

14.00-14.20 Zkušenosti s fungováním sociálního podniku STAVZEM s.r.o.
(Lukáš Bršťák)

14.20-14.40 Zkušenosti s fungováním sociálního podniku AC AERO s.r.o.
(Jakub Mateiciuc, Adéla Heryánová)

14.40-15.00 Zkušenosti s fungováním sociálního podniku 3B sociální firma s.r.o.
(Barbora Bočková)

15.00-15.20 Zkušenosti s fungováním sociálního podniku ONZA a.s.
(Libor Duchoň)

15.20-15.40 Diskuse

15.40-15.50 Zakončení semináře

tisková zpráva, Agentura pro sociální začleňování
Přečteno: 454x
 

Kam dál:

Štítky:  

seminář, Sociální vyloučení, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo