romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Charitativní a stipendijní program Gendalos představil své první úspěchy

Brno, 19.12.2012 19:00, (ROMEA)
Nevládní nezisková organizace IQ Roma servis uskutečnila v brněnském divadle Reduta svoji první benefici pro podporu svého charitativního a stipendijního programu Gendalos. (FOTO: IQ Roma servis)
Nevládní nezisková organizace IQ Roma servis uskutečnila v brněnském divadle Reduta svoji první benefici pro podporu svého charitativního a stipendijního programu Gendalos. (FOTO: IQ Roma servis)

Nevládní nezisková organizace IQ Roma servis uskutečnila v brněnském divadle Reduta svoji první benefici pro podporu svého charitativního a stipendijního programu Gendalos. Ten veřejnosti poprvé představila v březnu letošního roku s cílem podpořit talentované děti a mládež věkové kategorie 10 až 26 let.

Program Gendalos organizace IQ Roma servis založila s cílem nabídnout adresnou motivující podporu usilovným a ctižádostivým mladým Romům při posilování a upevňování jejich individuálních vzdělávacích a profesních úspěchů. Prostřednictvím programu Gendalos může mladý člověk ve věku 10 až 26 let získat finanční podporu na školní pomůcky a na poplatky spojené se studiem a školným na SŠ/VŠ. Program podporuje také vzdělávací aktivity rozvíjející dovednosti dětí, výměnné pobyty, stáže a inkluzivní volnočasové aktivity, jež umožňují dětem plné začlenění do obvyklého společenského dění. 

Během benefičního večera představil IQ Roma servis první úspěchy programu, prostřednictvím kterého podpořila již více než desítku prvních žadatelů. Těm program zajišťovaný organizací IQ Roma servis zajistil podporu nejčastěji formou příspěvků na školní pomůcky a prostřednictvím finančních příspěvků na aktivity dětí projevující talent, vůli nebo dlouhodobý zájem o specifické kroužky či volnočasové aktivity. 

Program Gendalos získal již během svého prvního roku podporu ze strany svých nových patronů, známého fotografa Jindřicha Štreita, který svůj zájem o aktivitu IQ Roma servis komentoval: „Podporujme každou možnost vzdělání a studií, které nám umožní vzájemné sblížení a pochopení“. Program získal také svoji patronku v osobě Anny Polívkové, která se k myšlenkám programu Gendalos vyjádřila: „Čím víc prostoru dáme, tím víc prostoru vzniká i pro nás. Pro mne je tímto prostorem setkání, vzdělání, možnost jít dál po svojí cestě, za hlasem svého srdce“.

Program má svůj speciální transparentní účet, na kterém má v současné době již více než 100 tis. Kč, které organizace IQ Roma servis získala formou finančních darů ze strany firem i individuálních dárců. Hlavními podporovateli ze strany firem se v prvním roce existence projektu stala GE Money Bank, Nadace Vodafone a Nadace Terezy Maxové. Charitativní a stipendijní program Gendalos funguje od letošního roku formou veřejné sbírky, která umožňuje podporovatelům přispět na program prostřednictvím dárckovských sms zpráv zasílaných na speciální číslo 87 777 zprávou ve tvaru DMS GENDALOS, nebo prostřednictvím online plateb přes projekt darujme.cz.

VIDEO (IQ Roma servis, o. s.)

brf, IQRS
Přečteno: 811x
 

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Vzdělávání, Romové, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo