romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Financování práva na život: Zaveďme základní příjem!

Praha, 3.12.2013 15:04, (ROMEA)
Iniciativa evropských občanů za nepodmíněný základní příjem v ČR.
Iniciativa evropských občanů za nepodmíněný základní příjem v ČR.

O lidských právech se v médiích hovoří často. Mnohdy však jde pouze o slovní přestřelky mezi politiky, kteří se navzájem obviňují, že lidská práva nedodržují. Při příležitosti každoročního mezinárodního Dne lidských práv, který OSN vyhlásilo na 10. prosince, se otevírá možnost vzít lidská práva vážně. Nejen o nich volně mluvit, ale přispět k tomu, aby se mohla skutečně realizovat. K tomu je však zapotřebí začít se zabývat jejich financováním.

Dr. Marek Hrubec, organizátor Iniciativy evropských občanů za nepodmíněný základní příjem v ČR, uvedl: „Každý má právo na život. Přesto však například bezdomovci každoročně v zimě umrzají. Každý má dokonce právo na důstojný život, ale velké množství lidí živoří. Proč? Protože tato práva nejsou dostatečně financována. Proto naše Iniciativa evropských občanů za nepodmíněný základní příjem navrhuje zavedení nepodmíněného základního příjmu všem občanům. Podobně jako není možné realizovat všeobecné hlasovací právo, aniž by se financovala organizace voleb, zajištění volebních místností, zaslání volebních lístků voličům apod., není možné skutečně uplatňovat ani mnohá další práva bez jejich náležitého finančního zajištění.“

Iniciativa za nepodmíněný základní příjem nyní probíhá ve všech zemích Evropské unie, ve Švýcarsku a dalších zemích.

V předvečer mezinárodního Dne lidských práv budeme pořádat seminář o nepodmíněném základním příjmu se zástupci politických stran (9. 12.). Seminář se zaměří na to, jak lze myšlenku nepodmíněného základního příjmu prosadit pomocí politiků. Jaký postoj mají k základnímu příjmu jednotlivé politické strany, především ty, které ho mají ve svém programu? Co jsou pro základní příjem ochotni udělat jednotliví politici? Na otázky Vám na semináři poskytnou odpovědi politici z různých politických stran: sociální demokraté, komunisté, zelení, piráti a další.

Seminář Jak proměnit sen ve skutečnost: nepodmíněný základní příjem a politici
Pondělí 9. prosince 2013, od 18:00 hod.
Galerie Divus, Bubenská 1, Praha 7, nad stanicí metra Vltavská, budova bývalých Dopravních podniků.

Na seminář Vás zvou Pražská škola alternativ ve spolupráci s Iniciativou evropských občanů za nepodmíněný základní příjem.

Na našich webových stránkách si můžete stáhnout naši Informační brožuru a podívat se na krátká videa, kde lze získat další informace.

Tisková zpráva Iniciativy evropských občanů za nepodmíněný základní příjem k mezinárodnímu Dni lidských práv
Tisková zpráva
Přečteno: 1812x
 

Kam dál:

Štítky:  

Chudoba, Lidská práva, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo