romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Financování práva na život: Zaveďme základní příjem!

Praha, 3.12.2013 15:04, (ROMEA)
Iniciativa evropských občanů za nepodmíněný základní příjem v ČR.
Iniciativa evropských občanů za nepodmíněný základní příjem v ČR.

O lidských právech se v médiích hovoří často. Mnohdy však jde pouze o slovní přestřelky mezi politiky, kteří se navzájem obviňují, že lidská práva nedodržují. Při příležitosti každoročního mezinárodního Dne lidských práv, který OSN vyhlásilo na 10. prosince, se otevírá možnost vzít lidská práva vážně. Nejen o nich volně mluvit, ale přispět k tomu, aby se mohla skutečně realizovat. K tomu je však zapotřebí začít se zabývat jejich financováním.

Dr. Marek Hrubec, organizátor Iniciativy evropských občanů za nepodmíněný základní příjem v ČR, uvedl: „Každý má právo na život. Přesto však například bezdomovci každoročně v zimě umrzají. Každý má dokonce právo na důstojný život, ale velké množství lidí živoří. Proč? Protože tato práva nejsou dostatečně financována. Proto naše Iniciativa evropských občanů za nepodmíněný základní příjem navrhuje zavedení nepodmíněného základního příjmu všem občanům. Podobně jako není možné realizovat všeobecné hlasovací právo, aniž by se financovala organizace voleb, zajištění volebních místností, zaslání volebních lístků voličům apod., není možné skutečně uplatňovat ani mnohá další práva bez jejich náležitého finančního zajištění.“

Iniciativa za nepodmíněný základní příjem nyní probíhá ve všech zemích Evropské unie, ve Švýcarsku a dalších zemích.

V předvečer mezinárodního Dne lidských práv budeme pořádat seminář o nepodmíněném základním příjmu se zástupci politických stran (9. 12.). Seminář se zaměří na to, jak lze myšlenku nepodmíněného základního příjmu prosadit pomocí politiků. Jaký postoj mají k základnímu příjmu jednotlivé politické strany, především ty, které ho mají ve svém programu? Co jsou pro základní příjem ochotni udělat jednotliví politici? Na otázky Vám na semináři poskytnou odpovědi politici z různých politických stran: sociální demokraté, komunisté, zelení, piráti a další.

Seminář Jak proměnit sen ve skutečnost: nepodmíněný základní příjem a politici
Pondělí 9. prosince 2013, od 18:00 hod.
Galerie Divus, Bubenská 1, Praha 7, nad stanicí metra Vltavská, budova bývalých Dopravních podniků.

Na seminář Vás zvou Pražská škola alternativ ve spolupráci s Iniciativou evropských občanů za nepodmíněný základní příjem.

Na našich webových stránkách si můžete stáhnout naši Informační brožuru a podívat se na krátká videa, kde lze získat další informace.

Tisková zpráva Iniciativy evropských občanů za nepodmíněný základní příjem k mezinárodnímu Dni lidských práv
Tisková zpráva
Přečteno: 1786x
 

Kam dál:

Štítky:  

Chudoba, Lidská práva, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo