romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

GRRP vyzvalo členy SRP, aby odvolali předsedu strany. Vadí jim podání ruky Vandasovi

Praha, 3.5.2014 20:55, (ROMEA)
Ondřej Liška (Strana zelených) a Štefan Tišer (SRP) v emotivním rozhovoru s předsedou DSSS Tomášem Vandasem 1. května 2014 v Ústí nad Labem (FOTO: ROMEA TV)
Ondřej Liška (Strana zelených) a Štefan Tišer (SRP) v emotivním rozhovoru s předsedou DSSS Tomášem Vandasem 1. května 2014 v Ústí nad Labem (FOTO: ROMEA TV)

Grémium romských regionálních představitelů (GRRP) a členové facebookové skupiny GRRP vyzvali dnes členy Strany rovných příležitostí (SRP), aby odvolali z postu předsedy strany Štefana Tišera. Vadí jim, že si Tišer při prvomájové demonstraci v Ústí nad Labem po emotivní diskuzi podal ruku s předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomášem Vandasem. Tišera kritizovalo i celoevropské sdružení Europe Roma Network (ERN). Štefan Tišer kritiku odmítá s tím, že se zachoval jako politik a slušný člověk.

Nepřehlédněte:

Server Romea.cz zveřejňuje prohlášení Grémia romských regionálních představitelů (GRRP) a členů facebookové skupiny GRRP v plném znění.

VIDEO

Výzva pro členy politické strany SRP k výměně předsedy strany

Naše občanské sdružení od roku 1997 hájí lidská i občanská práva Romů žijících v České republice. Členskou základnu sdružení tvoří starší zkušení Romové, kteří se také aktivizovali na politické scéně a mladí vzdělaní Romové. Participovali jsme na mnohých pilotních programech, které se dnes ukázaly jako nejosvědčenější metodou sociální práce s romskou komunitou. Naší prioritou je profesionální přístup a komunikace nejen uvnitř naší organizace, ale i s širokou veřejností a po každé kdy se náš člen nezachová podle našich i morálních pravidel vyvádíme důsledky.

Jsme proto velmi znepokojení z přístupu politické strany SRP, která namísto vyvození sankce vůči svému předsedovi v minimálně podobě sesazení z postu, vydají prostřednictví článku svého člena tvrzení, že šlo o „smíření“.

Byli jsme pak velmi šokování, že krom uklidnění paní Horáčkové se předseda Strany rovných příležitostí omlouval za svoji členku předsedovi Dělnické strany sociální spravedlnosti a při odchodu mu jako omluvu podal ruku.

Tolik nenávistných slov vůči nám Romům, tolik našich romských obětí z rasových důvodů a jeden z nejvyšších samozvaných zástupců Romů se omlouvá podáním ruky jednomu z hlavních představitelů „Hitlerovské“ ideologie!

Mnozí Romové to vnímají jako zrádcovství. My to vnímáme jako velmi neprofesionální přístup, kterého se již mnohokrát dopustilo vedení Strany rovných příležitostí. Před půl rokem to bylo jednání s dnes již bývalým poslancem Ottou Chaloupkou, který pak následně s jejich podporou chtěl navrhnout absurdní návrhy, které by se negativně projevily ve vzdělávání romských děti.

Příště to může být mnohem závažnější záležitost, která by se mohla dotknout všech romských rodin žijících nejen v ČR ale i Evropě!

My členové GRRP věříme, že vedení SRP dělá svoji práci s dobrým úmyslem, ale svoji neprofesionalitou, amatérismem nám mohou pouze jen uškodit.

Vyzýváme proto členy politické strany SRP k výměně předsedy strany a přijetí nových vzdělanějších tváří eventuálně k pozastavení činnosti strany.

Grémium romských regionálních představitelů a členové facebookové skupiny GRRP

Mluvčí GRRP Josef Duna
e-mail: funkkalo@seznam.cz

VIDEO

TZ Grémia romských regionálních představitelů (GRRP) a členů facebookové skupiny GRRP
Přečteno: 1433x
 

Kam dál:

Štítky:  

Strana rovných příležitostí, DSSS, SRPHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo