romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

HateFree Culture představuje nový videoklip: Rom, Vietnamec a Muslimka v příběhu o lásce

17.5.2016 11:06
Videoklip k písni Gaštanový med od slovenské skupiny Hrana (Zdroj: HateFree)
Videoklip k písni Gaštanový med od slovenské skupiny Hrana (Zdroj: HateFree)

HateFree Culture představuje nový videoklip slovenské kapely Hrana s názvem Gaštanový med. Ta vyzývá k vzájemnému respektu bez ohledu na často zdánlivé odlišnosti a překážky.

„Videoklip v režii Jana Látala ze studia Družina ironicky staví na stereotypních představách, které k různým skupinám řada z nás zaujímá. Žene je do extrému, aby poukázal na jejich častou nesmyslnost,“ popisuje podobu videoklipu Lukáš Houdek z iniciativy HateFree Culture.

„Současně zdánlivé protipóly staví do situací, ve kterých dojde k jejich sblížení. Jeho poselstvím pak je zejména to, že láska nezná hranic nebo rozdílů, a často může svést dohromady i na první pohled velmi rozdílné osoby, doplňuje Houdek.

Skladba Gaštanový med se stala vítěznou skladbou soutěže pro hudební interprety Slož to! pořádané HateFree Culture v minulém roce. Do výzvy bylo přihlášeno bezmála devadesát skladeb. O vítězi rozhodla odborná porota složená z hudebníků, hudebních publicistů, zástupců televizní stanice Óčko, projektu HateFree Culture a dalších.

„Myslíme si, že násilí, hněv a nenávist do dnešní společnosti nepatří. Je úplně jedno, jestli jsou motivovány nějakým 'ismem', náboženstvím nebo lidskou hloupostí, výsledek je vždy podobný. Současně si myslíme, že je občas dobré se nenávisti postavit s nadhledem a proto jsme složili tuhle písničku,“ popisuje motivaci ke složení skladby Hrana.

HateFree Culture je součástí projektu Kampaň proti rasismu a násilí z nenávisti, který prostřednictvím mediálních aktivit, vzdělávacích aktivit na školách a mezi policisty, podporou starostů potýkajících se se sociálním vyloučením a výzkumnými aktivitami reaguje na nenávistný sentiment ve společnosti.

HateFree
Přečteno: 1783x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

HateFree Culture, Hudba, Videoklipy, proti násilí, proti nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo