romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Město Litvínov a Agentura pro sociální začleňování podepsaly memorandum o spolupráci

21.5.2015 14:45
Martina Štěpánková, náměstkyně ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, a starostka města Litvínov Kamila Bláhová podepsaly 21. května 2015 Memorandum o spolupráci mezi městem a Agenturou pro sociální začleňování (FOTO: www.vlada.cz)
Martina Štěpánková, náměstkyně ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, a starostka města Litvínov Kamila Bláhová podepsaly 21. května 2015 Memorandum o spolupráci mezi městem a Agenturou pro sociální začleňování (FOTO: www.vlada.cz)

Martina Štěpánková, náměstkyně ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, a starostka města Litvínov Kamila Bláhová podepsaly 21. května Memorandum o spolupráci mezi městem a Odborem pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR (Agenturou pro sociální začleňování).

Odbor v memorandu město a další partnery v dané lokalitě zavazuje ke zpracování Strategického plánu sociálního začleňování (SPSZ), který se stane ústředním podkladem pro zajištění čerpání finanční podpory ze strukturálních a investičních fondů v programovém období 2014-2020 v oblasti sociálního začleňování. Sestavení, schválení a naplňování strategického plánu bude vycházet z metodiky tzv. Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám, která vznikla ve spolupráci Agentury pro sociální začleňování, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva pro místní rozvoj a je platná od 19. ledna 2015.

Odbor i město Litvínov už spolu v minulosti spolupracovaly - a to v letech 2009 až 2012. Litvínov byl jedním ze třinácti obcí, kde probíhal pilotní projekt koordinovaného přístupu v sociálním začleňování. Od vstupu Agentury do lokality zahájilo město plánování sociálních služeb, posílilo řady terénních pracovníků, úspěšně zavedlo veřejnou službu, přistoupilo k částečnému omezení provozu heren, důslednému, ale zákonnému vymáhání dluhů, zintenzívnilo práci policie a spolupráci s neziskovým sektorem. Litvínov též zavedl systém prostupného bydlení, který se zde osvědčil.

Na území města se nacházejí tři sociálně vyloučené romské lokality - sídliště Janov a dvě ubytovny - v ulici U Bílého Sloupu a v lokalitě V Dolíku (takzvaná ubytovna UNO). Situaci lidí v nich žijících chce vedení města aktivně řešit, proto se dnešním uzavřením memoranda zavázalo k další spolupráci s Odborem.

„Cílem navázané spolupráce je posílení sociálních služeb a sociální práce především ve vyloučené lokalitě Litvínov-Janov, příprava projektů, včetně těch náročnějších, které se týkají vzdělávání a podpory zaměstnanosti, kde je předpokladem dobrého výsledku také úzká spolupráce s úřadem práce. Sociální problematika je velmi široká, práce v ní velmi náročná, spadá do ní i otázka řešení velké zadluženosti chudých, kterým se pak nevyplácí vstupovat do pracovního procesu. Řešit tento problém však musíme na centrální úrovni,“ říká k dané problematice náměstkyně ministra Dienstbiera Martina Štěpánková.

Podepsání memoranda, které stvrzuje pokračování spolupráce mezi Litvínovem, Janovem a příslušným odborem Úřadu vlády, vítá i primátorka daného města Kamila Bláhová:

„Jsem ráda, že náměstkyně Štěpánková přijela osobně, což umožnilo podepsat dohodu o spolupráci ve slavnostnější atmosféře. Litvínov si totiž této spolupráce váží. Jsme rádi, že nás metodicky povedete, že jsme byli vybráni do koordinovaného přístupu. Umožní nám to finanční prostředky k realizaci potřebných kroků ke zlepšení situace nejen v Janově, ale i v Litvínově, zlepšovat. Máme vůli tu situaci řešit a domníváme se, že Agentura je spolehlivým partnerem.“

Tisková zpráva Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 481x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Dienstbier, Agentura pro sociální začleňování, LitvínovHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo