romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nízkoprahový klub Pavlač má novou adresu a projekt na ochranu práv dětí

Brno, 12.2.2015 11:32, (ROMEA)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)

Nízkoprahový klub Pavlač, který působí v sociálně vyloučené lokalitě v Brně 13 let, otevírá po roce na nové adrese Vranovská 4. Klub bude poskytovat sociální služby pro děti a mládež z centra Brna a blízkého okolí.

NK Pavlač se těsně před koncem roku 2013 přestěhoval do nových prostor a spuštění provozu klubu bylo z důvodu rekonstrukce odloženo až na únor 2015. Klub je prostorem pro děti a mládež, ve kterém můžou využívat sociální služby, ale také volnočasové a vzdělávací aktivity.

V roce 2014 také rozběhl NK Pavlač sociální práci s dětmi od 6ti do 11ti let a také terénní sociální práci na ubytovnách, kam pracovníci stále pravidelně docházejí. To je také jeden z důvodů proč od počátku letošního roku spouští v Sociálně aktivizačním programu pro rodiny s dětmi projekt "O dětech s dětmi". Cílem projektu je chránit práva dětí a bezpečně je zapojovat do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají.

"Na základě dlouholeté praxe při práci s dětmi a jejich rodinami v obtížné životní situaci vnímáme, že do záležitostí týkajících se dětí by měly mít možnost promlouvat i ony samy a mít tak možnost ovlivnit další vývoj událostí v rodině,“ vysvětluje Sandra Šmídová, vedoucí Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi.

brf, Ratolest
Přečteno: 589x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nízkoprahové, nízkoprahový klub, Děti, Sociální, sociální oblast, sociální práceHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo