romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nízkoprahový klub Pavlač má novou adresu a projekt na ochranu práv dětí

Brno, 12.2.2015 11:32, (ROMEA)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)

Nízkoprahový klub Pavlač, který působí v sociálně vyloučené lokalitě v Brně 13 let, otevírá po roce na nové adrese Vranovská 4. Klub bude poskytovat sociální služby pro děti a mládež z centra Brna a blízkého okolí.

NK Pavlač se těsně před koncem roku 2013 přestěhoval do nových prostor a spuštění provozu klubu bylo z důvodu rekonstrukce odloženo až na únor 2015. Klub je prostorem pro děti a mládež, ve kterém můžou využívat sociální služby, ale také volnočasové a vzdělávací aktivity.

V roce 2014 také rozběhl NK Pavlač sociální práci s dětmi od 6ti do 11ti let a také terénní sociální práci na ubytovnách, kam pracovníci stále pravidelně docházejí. To je také jeden z důvodů proč od počátku letošního roku spouští v Sociálně aktivizačním programu pro rodiny s dětmi projekt "O dětech s dětmi". Cílem projektu je chránit práva dětí a bezpečně je zapojovat do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají.

"Na základě dlouholeté praxe při práci s dětmi a jejich rodinami v obtížné životní situaci vnímáme, že do záležitostí týkajících se dětí by měly mít možnost promlouvat i ony samy a mít tak možnost ovlivnit další vývoj událostí v rodině,“ vysvětluje Sandra Šmídová, vedoucí Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi.

brf, Ratolest
Přečteno: 612x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nízkoprahové, nízkoprahový klub, Děti, Sociální, sociální oblast, sociální práceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo