romea - logo
21. srpna 2019 (středa)
svátek má Johana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nízkoprahový klub Pavlač má novou adresu a projekt na ochranu práv dětí

Brno, 12.2.2015 11:32, (ROMEA)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)

Nízkoprahový klub Pavlač, který působí v sociálně vyloučené lokalitě v Brně 13 let, otevírá po roce na nové adrese Vranovská 4. Klub bude poskytovat sociální služby pro děti a mládež z centra Brna a blízkého okolí.

NK Pavlač se těsně před koncem roku 2013 přestěhoval do nových prostor a spuštění provozu klubu bylo z důvodu rekonstrukce odloženo až na únor 2015. Klub je prostorem pro děti a mládež, ve kterém můžou využívat sociální služby, ale také volnočasové a vzdělávací aktivity.

V roce 2014 také rozběhl NK Pavlač sociální práci s dětmi od 6ti do 11ti let a také terénní sociální práci na ubytovnách, kam pracovníci stále pravidelně docházejí. To je také jeden z důvodů proč od počátku letošního roku spouští v Sociálně aktivizačním programu pro rodiny s dětmi projekt "O dětech s dětmi". Cílem projektu je chránit práva dětí a bezpečně je zapojovat do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají.

"Na základě dlouholeté praxe při práci s dětmi a jejich rodinami v obtížné životní situaci vnímáme, že do záležitostí týkajících se dětí by měly mít možnost promlouvat i ony samy a mít tak možnost ovlivnit další vývoj událostí v rodině,“ vysvětluje Sandra Šmídová, vedoucí Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi.

brf, Ratolest
Přečteno: 578x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nízkoprahové, nízkoprahový klub, Děti, Sociální, sociální oblast, sociální práceHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo