romea - logo
15. října 2019 (úterý)
svátek má Tereza
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nízkoprahový klub Pavlač má novou adresu a projekt na ochranu práv dětí

Brno, 12.2.2015 11:32, (ROMEA)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)

Nízkoprahový klub Pavlač, který působí v sociálně vyloučené lokalitě v Brně 13 let, otevírá po roce na nové adrese Vranovská 4. Klub bude poskytovat sociální služby pro děti a mládež z centra Brna a blízkého okolí.

NK Pavlač se těsně před koncem roku 2013 přestěhoval do nových prostor a spuštění provozu klubu bylo z důvodu rekonstrukce odloženo až na únor 2015. Klub je prostorem pro děti a mládež, ve kterém můžou využívat sociální služby, ale také volnočasové a vzdělávací aktivity.

V roce 2014 také rozběhl NK Pavlač sociální práci s dětmi od 6ti do 11ti let a také terénní sociální práci na ubytovnách, kam pracovníci stále pravidelně docházejí. To je také jeden z důvodů proč od počátku letošního roku spouští v Sociálně aktivizačním programu pro rodiny s dětmi projekt "O dětech s dětmi". Cílem projektu je chránit práva dětí a bezpečně je zapojovat do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají.

"Na základě dlouholeté praxe při práci s dětmi a jejich rodinami v obtížné životní situaci vnímáme, že do záležitostí týkajících se dětí by měly mít možnost promlouvat i ony samy a mít tak možnost ovlivnit další vývoj událostí v rodině,“ vysvětluje Sandra Šmídová, vedoucí Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi.

brf, Ratolest
Přečteno: 580x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nízkoprahové, nízkoprahový klub, Děti, Sociální, sociální oblast, sociální práceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo