romea - logo
18. února 2020 (úterý)
svátek má Gizela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nízkoprahový klub Pavlač má novou adresu a projekt na ochranu práv dětí

Brno, 12.2.2015 11:32, (ROMEA)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)
Nová adresa nízkoprahového klubu Pavlač v Brně (Zdroj: fcb NK Pavlač)

Nízkoprahový klub Pavlač, který působí v sociálně vyloučené lokalitě v Brně 13 let, otevírá po roce na nové adrese Vranovská 4. Klub bude poskytovat sociální služby pro děti a mládež z centra Brna a blízkého okolí.

NK Pavlač se těsně před koncem roku 2013 přestěhoval do nových prostor a spuštění provozu klubu bylo z důvodu rekonstrukce odloženo až na únor 2015. Klub je prostorem pro děti a mládež, ve kterém můžou využívat sociální služby, ale také volnočasové a vzdělávací aktivity.

V roce 2014 také rozběhl NK Pavlač sociální práci s dětmi od 6ti do 11ti let a také terénní sociální práci na ubytovnách, kam pracovníci stále pravidelně docházejí. To je také jeden z důvodů proč od počátku letošního roku spouští v Sociálně aktivizačním programu pro rodiny s dětmi projekt "O dětech s dětmi". Cílem projektu je chránit práva dětí a bezpečně je zapojovat do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají.

"Na základě dlouholeté praxe při práci s dětmi a jejich rodinami v obtížné životní situaci vnímáme, že do záležitostí týkajících se dětí by měly mít možnost promlouvat i ony samy a mít tak možnost ovlivnit další vývoj událostí v rodině,“ vysvětluje Sandra Šmídová, vedoucí Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi.

brf, Ratolest
Přečteno: 589x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nízkoprahové, nízkoprahový klub, Děti, Sociální, sociální oblast, sociální práceHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo