romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Projekt na podporu obyvatel z Havlíčkovy 885-887 skončil, setkávání občanů s vedením města budou pokračovat

Mladá Boleslav, 14.2.2013 11:12, (ROMEA)

Situace v lokalitě by se mohla lepšit, pokud obyvatelé a zástupci města budou spolupracovat, jak si koncem loňského roku navzájem slíbili na společném setkání. Realizátoři projektu budou iniciovat další schůzky. Hlavním tématem v dohledné době bude nadále „likvidace parazitů - štěnic - v domech“.  Všichni doufají, že se podaří zkoordinovat postřiky ve všech prostorách tak, aby byly co nejúčinnější. Kdo štěnice v bytě nikdy neměl, neumí si představit, co lidé v napadených bytech zažívají. Škody na majetku jsou vysoké, například nábytek se často musí vyhodit a pořídit nový nemá smysl, dokud není hmyz všude zcela vyhuben. Ohroženo je i zdraví. Původně plánovaná témata schůzí, například rozšíření dětského hřiště za domem, jsou tak zatím odsouvána jako nepodstatná.  

Projekt byl zaměřen na podporu komunitní práce jako metody, ale i na podporu jednotlivců. V rámci kurzů se základním dovednostem práce na PC učili i lidé, kteří předtím počítač neuměli ani zapnout. I nadále mohou docházet do Sociální poradny Mladá Boleslav, kde jsou počítače s připojením na internet k dispozici. Služba jim, i novým zájemcům, je poskytována zdarma. Z organizačních důvodů je nutné se předem objednat. Lidé chodí hlavně hledat práci, vytvořit si životopis, a využívat elektronickou poštu, přičemž asistence v případě potřeby je zajištěna.  

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Zakoupení počítačů a PC nábytku financovalo Statutární město Mladá Boleslav.


Jekhetani Luma
Přečteno: 374x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tiskové zprávyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo