romea - logo
25. února 2020 (úterý)
svátek má Liliana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sokolov chce zmírnit problémy chudých obyvatel

Sokolov, 10.7.2012 10:56, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Konkrétní kroky, které v nejbližších třech letech udělá vedení města a další organizace pro zmírnění nejvážnějších problémů dlouhodobě chudých obyvatel města, obsahuje strategický plán sociálního začleňování. Na svém posledním jednání jej schválili zastupitelé města Sokolov. Plán obsahuje mimo jiné návrh na zavedení pracovního poradenství, vznik sociální firmy, zavedení asistentů pedagogů ve školách nebo vybudování komunitního centra v Sokolově „Velmi. oceňujeme, že pracovníci Agentury provedli analýzu situace v Sokolově, určili nejvýznamnější problémy a udali i konkrétní náměty, jak bychom situaci měli řešit. Očekáváme, že realizací strategického plánu se život ve městě více přiblíží klidnému soužití všech občanů,“ říká o navrženém plánu starosta města Sokolov Zdeněk Berka.

„Do přípravy tohoto plánu jsme zapojili dvě desítky členů Lokálního partnerství, které ve městě již rok vede vládní Agentura pro sociální začleňování. Na každý bod plánu teď bude navazovat příprava projektů do evropských i národních dotačních titulů,“ popisuje další kroky pracovník vládní Agentury pro sociální začleňování Milan Greineder, který působí v Sokolově.

V Sokolově tak například do dvou let vznikne sociální firma, která se zaměří na zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných lidí s nízkou kvalifikací, kteří se těžko uplatňují na trhu práce. Lidem, kteří mají problém se získáním zaměstnání, budou v Sokolově k dispozici pracovní poradci a pracovní asistenti. Ti budou s klienty pracovat i poté, když získají zaměstnání proto, aby si dokázali získanou práci udržet.

„Během dvou let bude také v Sokolově vybudováno komunitní centrum, které nabídne zajímavé služby všem obyvatelům města – děti a mládež budou moci docházet na sportovní i jiné kroužky do nízkoprahového centra, rodiče se budou moci zúčastňovat programů služeb pro rodiny s dětmi a lidé, kteří řeší problémy se zaměstnáním nebo bydlením, se budou moci obrátit na sociální pracovníky,“ představuje služby plánovaného centra Milan Greineder.

Plán přijatý zastupiteli reaguje i na chystané uzavření ZŠ Sokolovská a přechod jejích žáků do ostatních škol ve městě. Počítá s přípravou projektů, ze kterých budou moci být hrazeni asistenti pedagogů pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří by měli podpořit pedagogy při práci s žáky se sociálním znevýhodněním.

Mezi dalšími záměry je podpořit spolupráci mezi mateřským klubem provozovaným společností Člověk v tísni a mateřskými školami, tak aby se co nejvíce dětí, včetně těch ze sociálně slabších rodin, mohlo připravovat na školní docházku v mateřských školách.

Lokální partnerství Sokolov funguje ve městě od roku 2011, kdy se město přihlásilo ke spolupráci s vládní Agenturou pro sociální začleňování. 

TZ Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 782x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo