romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kostka Krásná Lípa: Učení je cesta

Krásná Lípa, 31.10.2012 10:51, (ROMEA)
Gratulace k úspěšnému zakončení kurzu (Autor: Kostka Krásná Lípa, p.o.)
Gratulace k úspěšnému zakončení kurzu (Autor: Kostka Krásná Lípa, p.o.)

Podporovat osoby nezaměstnané a zvyšovat jejich uplatnění na trhu práce má za cíl projekt „Učení je cesta“. Do projektu vstoupilo 20 zájemců, kteří prošli pracovní a bilanční diagnostikou, motivačním kurzem, odbornou praxí a kvalifikačním kurzem pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na terénní práci. Právě tento kurz byl dnes ukončen závěrečnými zkouškami.

Ve Šluknovském výběžku je nyní 20 nově vyškolených a vycvičených pracovníků v sociálních službách, Díky projektu získá 15 z nich dotované pracovní místo u místních obcí a poskytovatelů sociálních služeb v délce 12 měsíců. Ti, kteří dotované místo nezískají tak mají díky své větší kvalifikaci vyšší šanci se na trhu práce uplatnit.

„Díky tomu kurzu jsem si uvědomila, že nejsem hloupá, že se opravdu dokážu něco naučit. Zvýšilo se mi sebevědomí,“ říká Petra Ferencová, jedná z úspěšných absolventek rekvalifikačního kurzu. 

„Zájem o účast v projektu, o zvýšení kvalifikace a práci měl dvojnásobný počet osob, než byla kapacita projektu. Příprava dvaceti vybraných účastníků na nástup do zaměstnání trvala téměř 5 měsíců. Těší mě, že se všichni maximálně snažili uspět a přeji jim, aby se práci nejen získali, ale si ji i dlouhodobě udrželi,“ řekla Hana Volfová, ředitelka příspěvkové organizace Kostka Krásná Lípa.

Projekt Učení je cesta (CZ.1.04/3.3.05/75.00130) je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, realizátorem projektu je Kostka Krásná Lípa, p.o. Na přípravě projektu a konzultacích při jeho průběhu se podílela vládní Agentura pro sociální začleňování.


brf, Kostka
Přečteno: 605x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neziskový sektor, Nezaměstnanost, Šluknovsko, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo