romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vládní zmocněnykně předložila vládě plán pro řešení krizových situací v regionech

Praha, 5.4.2013 14:10, (ROMEA)
Monika Šimůnková
Monika Šimůnková

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková 3. dubna 2013 představila na jednání vlády informace o přípravě plánu, podle kterého by stát měl zasáhnout v regionech, v nichž roste napětí a objeví se sociální nepokoje.

Vypracování toho plánu zadala vláda vládní zmocněnkyni pro lidská práva usnesením ze srpna loňského roku, kterým rozhodla o zřízení Pracovní skupiny pro řešení krizových situací v regionech.
Tato skupina má sedm členů, jsou jimi náměstci ministrů práce, školství, vnitra, průmyslu a pro místní rozvoj a šéf vládní Agentury pro sociální začleňování. Vládní zmocněnkyně bude svolávat jednání této pracovní skupiny ve chvíli, kdy pracovníci Agentury pro sociální začleňování zaznamenají zhoršení sociální situace v některém z regionu, které by mohlo vést k sociálním nepokojům. Plán, který M. Šimůnková vládě představila, obsahuje návrh opatření, které by jednotlivé resorty mohly regionu, kde se takový problém vyskytne, poskytnout. Cílem je, aby v tu chvíli byla spolupráce a koordinace resortů co největší a aby se o svých krocích vzájemně informovaly.

Tento plán i skupina reagují na zprávu Agentury pro sociální začleňování, která hodnotila postup státní správy při řešení situace na Šluknovsku v roce 2011. Ta upozornila právě na nekoordinovanost postupu jednotlivých resortů.

Podle plánu by například ministerstvo vnitra třeba mělo doporučit zřízení postu asistenta prevence kriminality, zlepšení veřejného osvětlení či zavedení kamerového systému. Ministerstvo práce má vyčlenit z peněz na aktivní politiku zaměstnanosti potřebnou částku ke zřízení míst veřejně prospěšných prací či společensky účelných pracovních míst. Zaměřit se má i na vyplácení dávek a jeho kontrolu. Navrhnout by také mělo, jaké sociální služby by se mohly zavést. Ministerstvo školství by mělo posílit projekty pro volný čas, z rezerv zaplatit asistenty pedagogů či školní psychology. Resort místního rozvoje zas posoudí možnosti využít na řešení situace peníze z evropských fondů. Agentura mimo jiné bude koordinovat jednání s radnicemi.
Kancelář vládní zmocněnkyně pro lidská práva
Přečteno: 746x
 

Kam dál:

Štítky:  

Šimůnková Monika, Tiskové zprávy, Vláda, Zmocněnec, Domácí, nepokojeHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo