romea - logo
16. září 2019 (pondělí)
svátek má Ludmila
Loading
rozšířené vyhledávaní

Workshop na téma "Zlepšování životních podmínek Romů"

22.6.2015 10:17
Budova Světové banky ve Washingtonu (FOTO: Shiny Things, Wikimediä Commons)
Budova Světové banky ve Washingtonu (FOTO: Shiny Things, Wikimediä Commons)

Příručka pro zlepšování životních podmínek Romů na lokální úrovni, bude představena na workshopu v pražském Eurocentru ve čtvrtek 25.6. Příručka, která byla společně financována a vytvářena Světovou bankou a Evropskou komisí, poskytuje praktické rady samosprávám a neziskovým organizacím při přípravě a implementaci projektů financovaných z evropských, národních i místních zdrojů.

Praktické přístupy, techniky a nástroje by měly posílit intervence pomáhající Romům. Účelem workshopu je informovat veřejnou správu a neziskové organizace o smyslu, použití, a hlavních komponentech příručky. Po prezentaci příručky bude následovat diskuse, která umožní publiku lépe vztáhnout doporučení z příručky do místního kontextu a vlastní práce. Tištěná verze příručky bude distribuována během workshopu.

Workshop se bude konat 25. června od 10 do 14 hod v Praze v Eurocentru Praha, Jungmannova 745\24 v 1. patře.

Nutná registrace

Tisková zpráva
Přečteno: 691x
 

Kam dál:

Štítky:  

Strategie romské integrace do roku 2020, Agentura pro sociální začleňování, Evropská komiseHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo