romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tomáš Ščuka: Někteří občané České republice nechtějí žít lépe. Upřednostňují nenávist!

23.10.2017 20:39
Tomáš Ščuka
Tomáš Ščuka

Nedá mi to, abych nereagoval na povolební výsledky a z toho plynoucí šok, obavy kam se naše společnost může příští 4 roky ubírat.

Asi se spolu shodneme, že fenoménem dnešním voleb byl bezesporu předseda SPD Tomio Okamura. Jeho každodenní, několikaleté šíření nenávisti a strachu jednoznačně vyhrálo! Stal se tak v české společnosti hlavním mluvčím Anti-Islámu a (neexistující) uprchlické krize, což mu už s předstihem garantovalo úspěch. Při své kontaktní kampani by totiž Okamura bez těchto témat neměl absolutně žádnou šanci. Volební program strany a návrhy na jednotlivé politiky byly nereálné, často až nesmyslné.

Primární odpovědnost za úspěch Okamurova extrémistického hnutí nesou tradiční demokratické strany, které k jeho šíření nenávisti mezi občany mlčely!

Nutno však říci, že primární odpovědnost za úspěch Okamurova extrémistického hnutí nesou tradiční demokratické strany, které k jeho šíření nenávisti mezi občany mlčely! A naopak často tuto nenávist podporovaly v podobě "Škromachových bazenků" či Chovancově urputné touze ozbrojit společnost zbraněmi. A svými prohlášeními nezaostávaly ani ostatním politické strany.

Novodobý Sládek do politiky přichází v naprosto příznivé době s tichou i veřejnou podporou napříč politickým spektrem včetně samotného prezidenta. Tato razantní přeměna a nerespektování demokratických hodnot a principů minulost nepamatuje! Ve své době sklízeli republikáni kritiku odprava doleva. Tradiční politické strany veřejně odsuzovaly nenávistnou politiku Sládka, kterého veřejně vnímaly jako rasistu. O vládní koalici se nikdo z tehdy ještě slušných demokratických subjektů nedovolil ani zmínit. Dnes vládu s extrémistou preferuje sám prezident.

Na místě je však zmínit i odpovědnost nás občanů, potažmo voličů, kteří rozhodli o politické moci pro antisystémové a nenávistné subjekty. Již dnes se jako občan smiřuji se znovuzvolením současného prezidenta a ptám se sám sebe, kdo jsou ti lidé, kteří volili a přejí si pro svou vlastní budoucnost, takto nešťastnou politickou reprezentaci?

Jsou to snad dlouhodobě nespokojení živnostníci, lidé ohrožení chudobou, nespočet lidí pracující v podmínkách, které ukazují reportáže Saši Uhlové, jsou to senioři, matky s dětmi, mladé rodiny žijící v pronájmech nebo studenti vysokých škol protestující proti porušování demokracie?

Jsou vůbec, s ohledem na výsledek letošních voleb, takové skupiny občanů ve společnosti přítomné? Nebo je vše co vidíme kolem sebe jen iluze a valná většina občanů této země žije naprosto nadstandardně!

Můj osobní závěr mě vede k přesvědčení, že lidé začínají ve volbách dávat přednost těm co šíří nenávist namísto otázek týkajících se každého z nás. Vytvářením strachu ve společnosti populisticko-nacionalistickou propagandou, se zájem o běžná politická témata jaksi upozadil.

Jakoby přes emoce a šířící se strach ve společnosti, lidé přestali přemýšlet.

Tomáš Ščuka
Přečteno: 3209x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby 2017, Politika, Extremismus, Populismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo