romea - logo
27. září 2021 (pondělí)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tomáš Ščuka: Někteří občané České republice nechtějí žít lépe. Upřednostňují nenávist!

23.10.2017 20:39
Tomáš Ščuka
Tomáš Ščuka

Nedá mi to, abych nereagoval na povolební výsledky a z toho plynoucí šok, obavy kam se naše společnost může příští 4 roky ubírat.

Asi se spolu shodneme, že fenoménem dnešním voleb byl bezesporu předseda SPD Tomio Okamura. Jeho každodenní, několikaleté šíření nenávisti a strachu jednoznačně vyhrálo! Stal se tak v české společnosti hlavním mluvčím Anti-Islámu a (neexistující) uprchlické krize, což mu už s předstihem garantovalo úspěch. Při své kontaktní kampani by totiž Okamura bez těchto témat neměl absolutně žádnou šanci. Volební program strany a návrhy na jednotlivé politiky byly nereálné, často až nesmyslné.

Primární odpovědnost za úspěch Okamurova extrémistického hnutí nesou tradiční demokratické strany, které k jeho šíření nenávisti mezi občany mlčely!

Nutno však říci, že primární odpovědnost za úspěch Okamurova extrémistického hnutí nesou tradiční demokratické strany, které k jeho šíření nenávisti mezi občany mlčely! A naopak často tuto nenávist podporovaly v podobě "Škromachových bazenků" či Chovancově urputné touze ozbrojit společnost zbraněmi. A svými prohlášeními nezaostávaly ani ostatním politické strany.

Novodobý Sládek do politiky přichází v naprosto příznivé době s tichou i veřejnou podporou napříč politickým spektrem včetně samotného prezidenta. Tato razantní přeměna a nerespektování demokratických hodnot a principů minulost nepamatuje! Ve své době sklízeli republikáni kritiku odprava doleva. Tradiční politické strany veřejně odsuzovaly nenávistnou politiku Sládka, kterého veřejně vnímaly jako rasistu. O vládní koalici se nikdo z tehdy ještě slušných demokratických subjektů nedovolil ani zmínit. Dnes vládu s extrémistou preferuje sám prezident.

Na místě je však zmínit i odpovědnost nás občanů, potažmo voličů, kteří rozhodli o politické moci pro antisystémové a nenávistné subjekty. Již dnes se jako občan smiřuji se znovuzvolením současného prezidenta a ptám se sám sebe, kdo jsou ti lidé, kteří volili a přejí si pro svou vlastní budoucnost, takto nešťastnou politickou reprezentaci?

Jsou to snad dlouhodobě nespokojení živnostníci, lidé ohrožení chudobou, nespočet lidí pracující v podmínkách, které ukazují reportáže Saši Uhlové, jsou to senioři, matky s dětmi, mladé rodiny žijící v pronájmech nebo studenti vysokých škol protestující proti porušování demokracie?

Jsou vůbec, s ohledem na výsledek letošních voleb, takové skupiny občanů ve společnosti přítomné? Nebo je vše co vidíme kolem sebe jen iluze a valná většina občanů této země žije naprosto nadstandardně!

Můj osobní závěr mě vede k přesvědčení, že lidé začínají ve volbách dávat přednost těm co šíří nenávist namísto otázek týkajících se každého z nás. Vytvářením strachu ve společnosti populisticko-nacionalistickou propagandou, se zájem o běžná politická témata jaksi upozadil.

Jakoby přes emoce a šířící se strach ve společnosti, lidé přestali přemýšlet.

Tomáš Ščuka
Přečteno: 3253x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby 2017, Politika, Extremismus, Populismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo