romea - logo
24. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Nina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Uhrin podle slávistů rasisticky urazil Nevese, kouč to odmítl

Praha, 21.4.2014 22:26, (ROMEA)
Fernando Neves (FOTO: Martin Malý, http://www.slavia.cz)
Fernando Neves (FOTO: Martin Malý, http://www.slavia.cz)

Dohrávku 25. kola fotbalové ligy mezi Slavií a Plzní provázely emoce a nejvíce rozruchu vzbudila údajná hádka domácího obránce Fernanda Nevese s koučem Západočechů Dušanem Uhrinem mladším. Slávistický trenér Alex Pastoor tvrdil, že mu hráči řekli, že plzeňský kouč kapverdského zadáka rasisticky urazil. Uhrin to ale odmítl s tím, že Nevesovi vůbec nic neřekl.

K rasistickým poznámkám podle Pastoora došlo během druhého poločasu. Rozepře se strhla v 62. minutě u lavičky hostů poté, co rozhodčí Zbyněk Proske odpískal Nevesovi faul a udělil mu žlutou kartu.

"Ačkoliv nerozumím jazyku, bylo mi hráči řečeno, že proběhla hádka mezi koučem Plzně a naším hráčem Nevesem. Prý měl na adresu našeho hráče nějaké rasistické poznámky," řekl novinářům Pastoor.

"Slyšel jsem, že to bylo v průběhu utkání. Nevím, jestli to pokračovalo i po zápase v tunelu. Možná lepší, že jsem to neslyšel. Některé věci mě dokážou pořádně naštvat a tohle je jedna z nich," řekl Pastoor. "Každopádně pokud je to opravdu tak, mělo by se to prošetřit," dodal nizozemský kouč.

Uhrin ale odmítl, že by se s Nevesem hádal, prý s ním vůbec nemluvil. "Já s ním nic neměl, to Neves se mnou. Musíte se zeptat jeho. Když řeknu, co mi řekl, je to tak na deset kol pro něj. Pro mě ne, já mu nic neřekl," uvedl plzeňský trenér.

"Celkově to zapadalo do obrazu hry. To, že hráči mluví na trenéra hostujícího týmu, by si měla vyřešit Slavia," dodal Uhrin.

Neves se u plzeňské lavičky rozčiloval, že hostující hráč pád přihrál. "Plzeňský hráč tam předstíral, že byl sestřelen. Bylo to rozhodnutí rozhodčího, mohl dát mnohem víc karet na obou stranách," tvrdil Pastoor.

"Nevím, co se přesně stalo. Myslím, že tam Neves fauloval. Rozhodčí to písknul i jako faul. Potom se rozčiloval. Víc se musíte zeptat jeho," dodal plzeňský kouč.

Rovněž plzeňský klub odmítl, že by se Uhrin dopustil rasistického chování a žádá Slavii o prošetření výroků. "Klub striktně vylučuje jakékoliv použití rasistického projevu ze strany Dušana Uhrina směrem k hráči Slavie Nevesovi," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

"Na Slavii jsme se obrátili s důraznou žádostí o prošetření incidentu, který se nezakládá na pravdě a zcela manipulativním způsobem staví hlavního trenéra do negativního mediálního obrazu," dodal.

Neves po celý zápas působil hodně nahecovaně. "Je horkokrevný, pamatuji si ho už z Ostravy. Zvlášť když se jim teď nedaří, už je to pak taková bezmoc a snažíte se s tím něco dělat," řekl plzeňský záložník Jan Kovařík.

"Nando je hodně cholerický, ale nedivím se mu. Ve mně to dnes také hodně bouřilo. Ale nesmíme se nechat rozhodit," podotkl slávistický stoper Michal Smejkal, jemuž se také některé výroky rozhodčího nezdály.

Slavia prý zváží další reakci. "Pokud došlo k rasistickým urážkám, obvinění budeme řešit a žádat prošetření. V tunelu při odchodu ze hřiště je spousta emocí, musíme zjistit od hráčů, co se přesně stalo, abychom mohli adekvátně reagovat," řekl mluvčí Slavie Jiří Vrba.

Přečteno: 604x
 

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Sport, Rasismus, Praha, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo