romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Německu zatkli dalšího vojáka podezřelého z přípravy teroristického útoku na přední politiky. Atentát chtěli svalit na uprchlíky

10.5.2017 11:02
Německý voják - ilustrační foto.
Německý voják - ilustrační foto.

Německá policie včera zatkla dalšího vojáka, kterého podezřívá z přípravy útoků na přední politiky. Informovalo o tom nejvyšší státní zastupitelství, podle něhož sedmadvacetiletý Maximilian T. útoky chystal s dvojicí již dříve zatčených mužů Francem A. a Mathiasem F. Soud dnes Maximiliana T., který byl zatčen ve městě Kehl na jihozápadě Německa u hranic s Francií, poslal do vyšetřovací vazby.

"Z dosavadních výsledků vyšetřování vyplývá, že Franco A., Mathias F. a Maximilian T. plánovali útok na vysoce postavené politiky a osoby veřejného života, kteří se z pohledu obviněných angažovali v chybné uprchlické politice," uvedlo nejvyšší státní zastupitelství.

Trojice mužů s krajně pravicovými postoji podle něj měla seznam možných terčů, které byly rozděleny do několika kategorií - A až D. V kategorii A byl podle mluvčí nejvyššího státního zastupitelství Frauke Köhlerové například bývalý prezident Joachim Gauck nebo ministr spravedlnosti Heiko Maas (SPD).

Útok měl spáchat nadporučík Franco A., který si kvůli tomu nelegálně opatřil zbraň. Aby posléze mohl atentát svalit na běžence, nechal se už na konci roku 2015 v Německu registrovat jako syrský uprchlík, aniž úřady jeho podvod a dvojí život odhalily. Skupina také disponovala více než tisícovkou kusů munice, kterou podle všeho odcizila z armádních zásob. Nechyběly v ní náboje do automatických zbraní. Munici u sebe skladoval student Mathias F., který jako jediný z trojice není voják.

Včera zatčený Maximilian T. je podle vyšetřovatelů blízkým přítelem Franca A., s nímž se zná z francouzsko-německé základny ve francouzském Illkirchu. Francovi A. mimo jiné pomáhal, aby imigrační úřady nepřišly na to, že není běženec. Spolu s ním se také podle vyšetřovatelů vydal do Vídně získat zbraň. Právě Maximilian T. má být navíc tím, kdo sepsal seznam možných terčů.

Jak Franco A., tak Maximilian T. také přispívali do chatu, v němž si pravidelně pravicoví extremisté vyměňovali fotky nebo projevy. Z obsahu chatů podle jednoho z vyšetřovatelů, kterého citoval server Spiegel Online, vyplývá, že byli připraveni pro svou věc zabíjet.

Skandál kolem osmadvacetiletého Franca A. a skupiny radikálů v posledních týdnech otřásá německou armádou. Ukázalo se totiž, že nadřízení Franca A. už od roku 2014 věděli o jeho extremistických názorech. Na základně Illkirchu se navíc našly předměty oslavující nacistické jednotky. Kontrolou proto projdou všechna německá kasárna.

Mluvčí ministerstva obrany nedávno uvedl, že v současné době existuje podezření vůči 280 vojákům, že jsou pravicovými extremisty. Německá armáda má zhruba 178.000 členů. V letech 2012 až 2016 jich kvůli pravicovému radikalismu 18 muselo odejít.

Přečteno: 857x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Atentát, Terorismus, Policie, NěmeckoHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo