romea - logo
26. května 2018 (sobota)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Popradě někdo postřelil dvě romské děti. Pachatel je zatím neznámý

16.5.2018 17:10
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)

Dvě malé děti skončily v popradské nemocnici poté, co na ně někdo o víkendu střílel. Podle policie na ně zaútočil zatím neznámý pachatel ze vzduchové pistole přímo na ulici v Popradu-Matejovce. Údajně proto, že děti měly dělat hluk. Projektil lékaři vyoperovali třináctiletému chlapci ze stehna a desetileté dívce z lýtka. Informuje o tom slovenský server TVnoviny.sk.

Příbuzná chlapce v reportáži televize Markíza, zveřejněné na TVnoviny.sk, říká, že postřelený chlapec několik dnů z šoku nepromluvil. Dívka utrpěla vedle střelného zranění také psychické trauma.

"Zpívali si, ano, ale kvůli tomu nevytáhnu zbraň na malé děti," říká v reportáži otec postřeleného chlapce. Podle slovenské televize RTVS rodiče dětí označili za možného viníka místního podnikatele. Ten účast na střelbě ale odmítá. Polici ale odevzdal svoji zbraň, kterou má prý v legálním držení.

Podle tiskového mluvčí prešovské policie Daniela Džobaníka vede policie v této věci trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví, ale obviněný zatím nebyl nikdo. Policie v tuto chvíli odmítá říct, zda už ví, kdo je pachatel.

V reportáži vystoupila také odbornice na trestné právo, která zdůraznila, že dítě je zvlášť chráněné a pokud je trestný čin spáchaný právě na dítěti, měl by pachatel dostat i vyšší trest odnětí svobody.

V reportáži také zaznívá jasný odsudek toho, jak se pachatel zachoval a že obrátil zbraň proti dětem.

VIDEO

Přečteno: 4932x

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, střelba, Děti, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

V městečku Saintes Marie de la Mer na jihu Francie se každoročně koná tradiční pouť k uctění Kali Sáry. (FOTO: Wikimedia Commons)

Ve čtvrtek začíná ve Francii tradiční oslava romské patronky Kaľi Sáry

22.5.2018 22:15
Již tento čtvrtek začíná v jihofrancouzském městečku Saintes Maries de la Mer tradiční romská pouť, na kterou se sjíždějí Romové ze všech koutů světa, aby uctili svou patronku černou Sáru. Na několik dní tak jinak poklidné městečko ožívá romskou hudbou všech stylů. Tradice této pouťě, která oslavuje kromě Kaľi Sáry také svaté Marie Jakobé a Salomé, sahá až do středověku.
 celý článek

Brutální zákrok slovenských policistů 16. dubna 2017 ve Zborově, okres Bardejov. (FOTO: repro ERRC)

videoBrutální zásah proti Romům ve Zborově: Policejní inspekce uzavřela vyšetřování, nešlo o trestný čin

22.5.2018 16:45
Po roce vyšetřování brutálního policejního zásahu, který se odehrál loni v květnu v romské osadě ve Zborově u Bardějova, policejní inspekce případ uzavřela, podle ní policie nepochybila. Informuje o tom RTVS.
 celý článek

Ida Kelarová 26. 10. 2017 na chodbě Krajského soudu v Děčíně, který řešil případ napadení romských dětí a střelby na táboře v Jiřetíně pod Jedlovou v létě 2016. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Svědek v případu střelby na romském táboře: Děti se bály a plakaly. Střelec nadával pořadateli že je zm.. cikánskej a buzerant

22.5.2018 16:09
Výslechem dalších svědků pokračovalo dnes u děčínského okresního soudu projednávání střelby na táboře romského pěveckého sboru. Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout, který podle obžaloby předloni u dětského tábora v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku střílel a rasisticky nadával jeho účastníkům. Na táboře byly romské děti. Kout již dříve jakoukoli vinu odmítl, hrozí mu dva roky vězení.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo