romea - logo
20. října 2018 (sobota)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Popradě někdo postřelil dvě romské děti. Pachatel je zatím neznámý

16.5.2018 17:10
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)

Dvě malé děti skončily v popradské nemocnici poté, co na ně někdo o víkendu střílel. Podle policie na ně zaútočil zatím neznámý pachatel ze vzduchové pistole přímo na ulici v Popradu-Matejovce. Údajně proto, že děti měly dělat hluk. Projektil lékaři vyoperovali třináctiletému chlapci ze stehna a desetileté dívce z lýtka. Informuje o tom slovenský server TVnoviny.sk.

Příbuzná chlapce v reportáži televize Markíza, zveřejněné na TVnoviny.sk, říká, že postřelený chlapec několik dnů z šoku nepromluvil. Dívka utrpěla vedle střelného zranění také psychické trauma.

"Zpívali si, ano, ale kvůli tomu nevytáhnu zbraň na malé děti," říká v reportáži otec postřeleného chlapce. Podle slovenské televize RTVS rodiče dětí označili za možného viníka místního podnikatele. Ten účast na střelbě ale odmítá. Polici ale odevzdal svoji zbraň, kterou má prý v legálním držení.

Podle tiskového mluvčí prešovské policie Daniela Džobaníka vede policie v této věci trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví, ale obviněný zatím nebyl nikdo. Policie v tuto chvíli odmítá říct, zda už ví, kdo je pachatel.

V reportáži vystoupila také odbornice na trestné právo, která zdůraznila, že dítě je zvlášť chráněné a pokud je trestný čin spáchaný právě na dítěti, měl by pachatel dostat i vyšší trest odnětí svobody.

V reportáži také zaznívá jasný odsudek toho, jak se pachatel zachoval a že obrátil zbraň proti dětem.

VIDEO

Přečteno: 5275x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, střelba, Děti, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Více než osm desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si v pátek 4. 11. 2017 v Praze převzalo stipendia, která jim udělila organizace ROMEA. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Slavnostní předávání stipendií pro romské studenty SŠ a VOŠ

19.10.2018 0:37
Přímý přenos z Brožíkova sálu na Staroměstské radnici ze slavnostního setkání romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří se pro tento školní rok stali součástí Romského stipendijního programu. Ten realizuje organizace ROMEA již třetím rokem za podpory dánské nadace Velux, nadace Albatros a dalších podporovatelů. Přímý přenos ze slavnostní akce zajišťuje první romská internetová televize ROMEA TV.
 celý článek

Jedna ze dvou uzavíraných ubytoven v Ústí nad Labem. Ubytovna Modrá. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Výzkum Agentury: Více než 80% rodin z ubytoven se přestěhovalo do běžného bydlení díky mimořádné dávce

16.10.2018 15:58
Víc než čtyři pětiny domácností z ubytoven, které se díky mimořádné dávce na kauci a vybavení mohly přestěhovat do běžného bytu, si bydlení po roce udržely.
 celý článek

Tomio Okamura a koncentrační tábor v Letech u Písku (Koláž: Romea.cz)

Okamura a Rozner se dle policie nedopustili trestného činu, Lety jsou dál "neexistující pseudokoncentrák bez plotu"

16.10.2018 11:39
Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou trestným činem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo