romea - logo
16. ledna 2019 (středa)
svátek má Ctirad
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Popradě někdo postřelil dvě romské děti. Pachatel je zatím neznámý

16.5.2018 17:10
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)

Dvě malé děti skončily v popradské nemocnici poté, co na ně někdo o víkendu střílel. Podle policie na ně zaútočil zatím neznámý pachatel ze vzduchové pistole přímo na ulici v Popradu-Matejovce. Údajně proto, že děti měly dělat hluk. Projektil lékaři vyoperovali třináctiletému chlapci ze stehna a desetileté dívce z lýtka. Informuje o tom slovenský server TVnoviny.sk.

Příbuzná chlapce v reportáži televize Markíza, zveřejněné na TVnoviny.sk, říká, že postřelený chlapec několik dnů z šoku nepromluvil. Dívka utrpěla vedle střelného zranění také psychické trauma.

"Zpívali si, ano, ale kvůli tomu nevytáhnu zbraň na malé děti," říká v reportáži otec postřeleného chlapce. Podle slovenské televize RTVS rodiče dětí označili za možného viníka místního podnikatele. Ten účast na střelbě ale odmítá. Polici ale odevzdal svoji zbraň, kterou má prý v legálním držení.

Podle tiskového mluvčí prešovské policie Daniela Džobaníka vede policie v této věci trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví, ale obviněný zatím nebyl nikdo. Policie v tuto chvíli odmítá říct, zda už ví, kdo je pachatel.

V reportáži vystoupila také odbornice na trestné právo, která zdůraznila, že dítě je zvlášť chráněné a pokud je trestný čin spáchaný právě na dítěti, měl by pachatel dostat i vyšší trest odnětí svobody.

V reportáži také zaznívá jasný odsudek toho, jak se pachatel zachoval a že obrátil zbraň proti dětem.

VIDEO

Přečteno: 5284x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, střelba, Děti, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Jaromír Balda, obžalovaný ze dvou teroristických útoků na vlaky, 7. 1. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

videoTerorista obdivující Okamurovu SPD dostal 4 roky vězení. Podle soudce byl ovlivněn lidmi, kteří veřejně šíří extremismus

(AKTUALIZOVÁNO), 14.1.2019 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 20:15)
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení.
 celý článek

Obvodní soud pro Prahu 10 začal 6. 9. 2018 projednávat případ trojice fotbalových fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Na snímku obžalovaní Štěpán Černín (vlevo) a Tomáš Satora přicházejí k soudu. (FOTO: ČTK)

V kauze napadeného Afričana v tramvaji nechtějí svědci vypovídat. Bojí se o život.

11.1.2019 10:21
Obvodní soud pro Prahu 10, pokračuje v řešení rasistického zločinu, který se stal předloni na podzim. Svědci nechtějí vypovídat na soudu, mají strach o vlastní život. Informoval o tom zpravodajský server Seznam.cz
 celý článek

Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Dva lidé byli odsouzeni za nenávistné výroky vůči novorozenci. Další tři jsou stále ve vyšetřování

10.1.2019 11:55
Soudy loni v listopadu potrestaly dva z pěti vyšetřovaných v kauze nenávistných komentářů vyřčených na adresu novorozeného chlapce, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci. Další podezřelí jsou stále v šetření. Informoval o tom týdeník Respekt.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo