romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Popradě někdo postřelil dvě romské děti. Pachatel je zatím neznámý

16.5.2018 17:10
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)

Dvě malé děti skončily v popradské nemocnici poté, co na ně někdo o víkendu střílel. Podle policie na ně zaútočil zatím neznámý pachatel ze vzduchové pistole přímo na ulici v Popradu-Matejovce. Údajně proto, že děti měly dělat hluk. Projektil lékaři vyoperovali třináctiletému chlapci ze stehna a desetileté dívce z lýtka. Informuje o tom slovenský server TVnoviny.sk.

Příbuzná chlapce v reportáži televize Markíza, zveřejněné na TVnoviny.sk, říká, že postřelený chlapec několik dnů z šoku nepromluvil. Dívka utrpěla vedle střelného zranění také psychické trauma.

"Zpívali si, ano, ale kvůli tomu nevytáhnu zbraň na malé děti," říká v reportáži otec postřeleného chlapce. Podle slovenské televize RTVS rodiče dětí označili za možného viníka místního podnikatele. Ten účast na střelbě ale odmítá. Polici ale odevzdal svoji zbraň, kterou má prý v legálním držení.

Podle tiskového mluvčí prešovské policie Daniela Džobaníka vede policie v této věci trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví, ale obviněný zatím nebyl nikdo. Policie v tuto chvíli odmítá říct, zda už ví, kdo je pachatel.

V reportáži vystoupila také odbornice na trestné právo, která zdůraznila, že dítě je zvlášť chráněné a pokud je trestný čin spáchaný právě na dítěti, měl by pachatel dostat i vyšší trest odnětí svobody.

V reportáži také zaznívá jasný odsudek toho, jak se pachatel zachoval a že obrátil zbraň proti dětem.

VIDEO

Přečteno: 5721x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, střelba, Děti, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo