romea - logo
15. srpna 2018 (středa)
svátek má Hana
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Popradě někdo postřelil dvě romské děti. Pachatel je zatím neznámý

16.5.2018 17:10
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)
V Popradu byly postřeleny dvě romské děti. (Foto: Print screen z reportáže RTVS)

Dvě malé děti skončily v popradské nemocnici poté, co na ně někdo o víkendu střílel. Podle policie na ně zaútočil zatím neznámý pachatel ze vzduchové pistole přímo na ulici v Popradu-Matejovce. Údajně proto, že děti měly dělat hluk. Projektil lékaři vyoperovali třináctiletému chlapci ze stehna a desetileté dívce z lýtka. Informuje o tom slovenský server TVnoviny.sk.

Příbuzná chlapce v reportáži televize Markíza, zveřejněné na TVnoviny.sk, říká, že postřelený chlapec několik dnů z šoku nepromluvil. Dívka utrpěla vedle střelného zranění také psychické trauma.

"Zpívali si, ano, ale kvůli tomu nevytáhnu zbraň na malé děti," říká v reportáži otec postřeleného chlapce. Podle slovenské televize RTVS rodiče dětí označili za možného viníka místního podnikatele. Ten účast na střelbě ale odmítá. Polici ale odevzdal svoji zbraň, kterou má prý v legálním držení.

Podle tiskového mluvčí prešovské policie Daniela Džobaníka vede policie v této věci trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví, ale obviněný zatím nebyl nikdo. Policie v tuto chvíli odmítá říct, zda už ví, kdo je pachatel.

V reportáži vystoupila také odbornice na trestné právo, která zdůraznila, že dítě je zvlášť chráněné a pokud je trestný čin spáchaný právě na dítěti, měl by pachatel dostat i vyšší trest odnětí svobody.

V reportáži také zaznívá jasný odsudek toho, jak se pachatel zachoval a že obrátil zbraň proti dětem.

VIDEO

Přečteno: 5241x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, střelba, Děti, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo