romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Václav Sivák pro ROMEA TV po Oktagonu: Do zápasu jsem šel s naraženou rukou, přesto jsem vyhrál, dál to už ale nešlo

2.3.2021 17:45

Václav Sivák patřil v Oktagonu k favorizovaným borcům. Hned do prvního kola si ale vylosoval velmi těžkého soupeře, britskou jedničku Bailyho Sugdena. Jak prozradil v rozhovoru pro ROMEA TV, už do zápasu nastupoval se zraněnou rukou. Vyhrál a odnesl si cenný skalp, fanoušci zápas hodnotili jako jeden z nejatraktivnějších, ale Sivák musel kvůli dalším zraněním odstoupit a do dalších kol už tak nezasáhl. I přesto je se svou účastí spokojen a přesvědčil sám sebe i diváky, že se dokáže postavit i profesionálním zápasníkům.

“Nejsem zklamaný z toho, že jsem nemohl pokračovat dál. Myslím, že jsem lidem ukázal co ve mě je. A myslím, že jsem pár lidem i zavřel pusu, protože si mysleli, že to, co jsem dokázal v amatérském ringu v profiringu nedokážu. Ale teď jsem ukázal, že se dokážu pobít i v profiringu se soupeřem, který zápasí v Madison Square Garden v New Yorku,” řekl v rozhovoru pro ROMEA TV Václav Sivák, který navíc prozradil, že už do zápasu nastupoval zraněný.

"Nikde jsem to neřekl, ani před Oktagonem. Mám naražené zápěstí, stalo se mi to po boxu,” uvedl pro ROMEA TV Václav Sivák, mistr světa v Kickboxu. “Trénuju každý den, nedám si žádnou pauzu a potom se to vše nasčítá. Teď bych chtěl odpočívat aspoň 14 dní a uvidíme jak to s tou rukou půjde. Já už jsem do toho zápasu šel tak na 80%. Věděl jsem, že když jednou, nebo dvakrát bouchnu do hlavy, nebo nějak tvrdě, tak se mi s tou rukou něco stane. Proto jsem s tou levou méně bouchal, což je na tom zápase vidět. Ale když máte takového těžkého soupeře, který po vás hladově jde tak ho musíte prostě zastavit,” dodal Sivák s tím, že se nyní chce soustředit především na své zdraví a poté se bude připravovat na další zápasy.

“Výhru jsem přál mému sparing partnerovi Michaelu Krčmářovi, ale bohužel prohrál ve finále těsně na body s Milanem Alešem. Ale já jsem se po pravdě nedíval. Hned po zápase jsem musel jít spát, hrozně mě bolela ruka i ta noha,” dodal Václav Sivák.

V roce 2019 se Václav Sivák ve svých 20 letech stal mistrem světa organizace WAKO a je světovou kickboxerskou amatérskou jedničkou. Na konci roku 2020 pak získal i titul mistra České republiky v klasickém boxu. A jeho dalším cílem je se dostat do druhé nejslavnější organizace bojových sportů na světě ONE Championship.

“24. dubna mě čeká další zápas, bude to proti Portugalci. Je to vstupenka do Championship. Jestli vyhraju, tak se dostanu do kvalifikace na čtyřkovou pyramidu. A tam už jde o smlouvu do Championship, což je druhá nejslavnější organizace bojových sportů na světě," prozradil další své plány Václav Sivák.

Svůj úspěch a dobrou přípravu Václav Sivák vidí především v tvrdé práci a kvalitním vedení. “Je tam 99% tvrdé práce a 1% štěstí. Je to opravdu o kvalitních trenérech, kvalitních sparing partnerech, ale především o hlavě v zápase, jak zvládáte ten psychický tlak,” řekl v rozhovoru pro ROMEA TV Václav Sivák.

jab, th, LC
Přečteno: 2524x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sport, BoxHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo