romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve městě, kde zemřel na Silvestra Polák, se na pátek chystá pochod solidarity s muslimy

4.1.2017 15:11
Rasisté zaútočili na restauraci s kebabem, ze které chtěl 31. 12. 2016 ukrást Polák alkohol. Kuchař tuniského původu ho pobodal a Polák na následky zranění zemřel. (FOTO: ČTK)
Rasisté zaútočili na restauraci s kebabem, ze které chtěl 31. 12. 2016 ukrást Polák alkohol. Kuchař tuniského původu ho pobodal a Polák na následky zranění zemřel. (FOTO: ČTK)

V polském městě Elk pokračovaly nepokoje namířené proti cizincům, které vyvolala silvestrovská smrt mladého Poláka při potyčce se zaměstnanci restaurace s kebabem. Policie již zadržela minimálně 24 místních obyvatel, z nich většina byla obviněna z narušování veřejného pořádku.

Podle Českého rozhlasu odmítl ministr vnitra Mariusz Blaszczak tvrzení, že by se jednalo o rasově motivované nepokoje. Potvrzena ale byla informace o pokusu podpálení bytu, který si jeden z muslimských zaměstnanců restaurace pronajímá. Dva ze čtyř zadržených zaměstnanců restaurace byli propušteni a policie jim z obav o jejich bezpečnost poskytuje policejní ochranu.

Nepokoje začaly v pondělí po vraždě 21letého Daniela. Mladík se údajně pokusil z baru a současně restaurace odnést bez placení dvě lahve, není jasné, zda šlo o alkohol. Poté došlo mezi zaměstnancem restaurace tuniského původu a muži k potyčce, během níž byl Polák pobodán.

U podniku se na protest o den později shromáždily stovky lidí. Restauraci vymlátili výlohu a do oken házeli petardy.

K uklidnění situace ve městě vyzval při úterní zádušní mši místní katolický biskup Jerzy Mazur. Podporu muslimským majitelům restaurace vyjadřují lidé na sociálních sítích. Na páteční večer je naplánován pochod solidarity s muslimy, organizuje ho iniciativa Středisko pro monitorování nacionalismu pochod solidarity.

Přečteno: 1931x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Polsko, smrt , Silvestr, muslimové, nepokojeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo