romea - logo
4. prosince 2021 (sobota)
svátek má Barbora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Velvyslanectví Kanady a USA slaví Měsíc černošské historie. Zpřístupní dokument o prvním černošském hokejistovi v NHL

18.2.2021 15:02
Willie O’Ree, první černošský hráč v historii NHL.
Willie O’Ree, první černošský hráč v historii NHL.

Fanoušci ledního hokeje a historie mají příležitost poznat příběh jedné z ikon amerického sportu – Willieho O’Reeho, kanadského rodáka a prvního černošského hráče v NHL. Velvyslanectví Spojených států a Kanady se spojily, aby zdarma nabídly ke zhlédnutí dokument „Willie“, který hrál za tým Boston Bruins.

Nejen hokejoví nadšenci se na facebookových stránkách velvyslanectví Kanady a USA mohou mezi 19. a 26. únorem zdarma připojit ke sledování filmu a také k diskuzi přímo s Williem O’Reem – ta bude vysílaná živě 23. února od 15 hodin prostřednictvím platformy ZOOM.

„Willie O’Ree byl první Kanaďan černé pleti v NHL. Hrál za Boston Bruins,“ uvedla pro zpravodajský server Romea.cz kanadská velvyslankyně Ayesha Rekhiová. Tu doplnila  americká chargé d’affaires Jennifer Bachusová: „Dokument vypráví jeho příběh o boji s rasismem a diskriminací v hokeji.“ 

Velvyslanectví Kanady a USA připravily promítání a debatu při příležitosti Měsíce černošské historie. V měsíci únoru si Kanada a Spojené státy připomínají mimořádný přínos černošských Kanaďanů a Američanů, kteří zároveň čelili všudypřítomné diskriminaci a rasismu.

„Společná láska k hokeji spojuje Čechy, Američany i Kanaďany,“ dodal tiskový mluvčí Velvyslanectví USA Griffin Rozell. „Věříme, že inspirující příběh Willieho O’Reeho pomůže Čechům lépe pochopit, čeho kanadští a američtí černoši dosáhli, jaké úsilí je stálo a jakým protivenstvím museli čelit.“

Ke sledování dokumentárního filmu „Willie“ se mohou diváci zdarma přihlásit kdykoliv mezi 19. a 26. únorem přes facebookové stránky buď Velvyslanectví Kanady v Praze anebo Velvyslanectví USA v Praze. Zájemci tam najdou také registraci na diskuzi s Williem O’Reem vysílanou živě prostřednictví platformy ZOOM v úterý 23. února.  

VIDEO

Přečteno: 691x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Historie, Rasismus, Kanada, USA, HokejHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo