romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: "Otevíráme dveře ke vzdělání i dětem a mládeži z vyloučených lokalit," říká Veronika Hlaváčová

14.6.2021 16:57

Jak společnost vnímá romské studenty? Proč je nutné Romy ve vzdělání podporovat? A proč je potřeba připomínat, že vzdělání je důležité? Na to vám v dnešním rozhovoru Patrika Bangy odpoví koordinátorka vzdělávání organizace ROMEA Veronika Hlaváčová.

„Některé děti bydlí ve vyloučených lokalitách. Tam funguje předávání z generace na generaci. Rodiny tam trpí chudobou a řeší základní věci, aby měly kde bydlet a z čeho žít. Proto rodiče nad vzděláním až tolik nepřemýšlí. My se jim snažíme otevřít dveře a ukázat jiné možnosti,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Veronika Hlaváčová.

Studenti mají ve školách dobré výsledky. Většina studentů postoupí do dalšího ročníku střední školy nebo ji úspěšně dokončí a následně se hlásí na univerzitu. Například tento rok je úspěšných 95 % podpořených studentů. Tři studenti již byli přijati na vysokou školu, další na výsledky přijímacího řízení zatím čekají.

Součástí stipendijního programu jsou i pravidelnásetkávání BARUVAS, kde se stipendisté mají možnost seznámit a vzájemně se tak motivovat. Během setkání studenti získávají informace i o romské historii a identitě a mají možnost pracovat na osobním rozvoji i sebevědomí.

„V běžném vzdělávání se člověk o romské historii moc nedozví. My jim během BARUVAS pomáháme poznávat sami sebe a jsme přesvědčeni o tom, že když bude student sám se sebou vyrovnaný, může pak lépe pracovat na výsledcích ve škole,” přibližuje Veronika Hlaváčová pro ROMEA TV.

#Sodvahou 

Přečteno: 1566x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Vzdělávání, Studenti, Baruvas - Rosteme, Stipendia, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo