romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Veronika Kačo, rozhovor s Milanem Bingáčem Demeterem: Nový klip Kamav tut

Praha, 3.11.2014 12:13, (ROMEA)
Milan Demeter a Ingrid Mikshina.
Milan Demeter a Ingrid Mikshina.

Milan Bingáč Demeter patří k nejoblíbenějším hudebníkům a zpěvákům u nás. Lehce střídá žánry, kapely či hudební partnery - ve všem vyniká a je nepřehlédnutelný. Se skupinami Bengas a Gitans hrál na světoznámém festivalu Dona Vasila. Po minulém hudebním videoklipu s názvem Kaj Tu sal, na který měl velké ohlasy, natočil videoklip další: Kamav Tut (miluji tě).

Text a hudbu složil Milan sám, píseň aranžovali Tomáš Kačo s Markem Balogem. Píseň, která byla natočena ve studiu Harryton, má kristalicky čistý, kompaktní zvuk. Produkoval ji Tomáš Harant, na housle virtuos Marek Balog, na klavír Tomáš Kačo. V klipu tančí Ingrid Mikshina. Singl této písně je mj. v prodeji na Supraphonline. Milan jde s dobou i v technických možnostech: jeho hudbu najdete i v hudební aplikaci Deezer pro mobilní telefony (android) určenou pro streamovaní hudby.

Jak jste s videoklipem sám spokojen?

Když se podívám a zamyslím se nad tím, jaká práce za tím stála, tak jsem hrdý na to, co jsem společně s muzikanty, kteří se na videoklipu podíleli, vytvořili. Součástí týmu byl i můj manažer Tomáš Harant. Jsem spokojený.

Máte z natáčení nějaké zvláštní zážitky, které Vám zpříjemnily průběh natáčení?

Byla legrace, během natáčení jsem byl nemocný. A nejen já, ale i muzikanti, co mě hudebně doprovázeli. Tak jsme popíjeli zázvorový čaj. Jsem rád, že do toho kluci se mnou šli, jsem na ně hrdý.

Mohl byste nám říci, kde se natáčel videoklip?

Natáčel se v Národním divadle na Nové scéně v Praze.

VIDEO

Patříte k současným romským interpretům, kteří jsou v ČR respektovaní. Jaké byly začátky vaší hudební kariéry?

Moje začátky k hudbě byly jako, když slepý přijde k houslím. Jezdil jsem s Ester Kočičkovou. Vzpomínám si, že jsem ji jednou hodil do jednoho klubu, kde měla angažmá. Cestou v autě jsme si povídali. Pozvala mě nahoru a začal jsem hrát na klavír, rázem jsem začal bavit celý klub.

Potom následovala spolupráce s Vojtou Lavičkou na jeho desce Alom. Můžu říct, že díky Vojtovi se to rozjelo. Dále spolupráce s kapelou Gitans, přes divadelní projekt, který trval 2.roky. Díky muzice jsem hodně procestoval a poznal všelicos, co všechno se v hudbě skrývá. Hráli jsme s kapelou Bengas a Gitans na velkém festivale Dona Vasila. Festival trval dva dny a zúčastnilo se ho 33 tisíc lidí.

Už jste někde hrál? Ve filmu, nebo v něčem jiném?

Ano, měl jsem tu čest - byli jsme s kapelou Gitans vybráni, abychom vytvořili reklamu pro farmaceutickou společnost. Byli jsme vybráni jako jedni z nejlepších z celé Evropy.

Co máte dál pracovně v plánu?

Pokud seženu finance a pomůžou i sponzoři, mám v plánu uspořádat vánoční koncert v Praze. Zde by měli vystoupit umělci z ČR i ze Slovenska. Chtěl bych taky založit hudební agenturu pro umělce. Jsou totiž málo vidět.

Jaké máte další koníčky a zájmy?

Řád vařím, chodím do divadla a miluji kulturu.

Jak relaxujete po náročném dni, v dobách plného nasazení?

Snažím se, tak jako každý obyčejný člověk odpočívat.

Díky - a zdravím čtenáře Romea.cz.

Přečteno: 1135x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, Milan Bingáč DemeterHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo