romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Veronika Kačo, rozhovor s Milanem Bingáčem Demeterem: Nový klip Kamav tut

Praha, 3.11.2014 12:13, (ROMEA)
Milan Demeter a Ingrid Mikshina.
Milan Demeter a Ingrid Mikshina.

Milan Bingáč Demeter patří k nejoblíbenějším hudebníkům a zpěvákům u nás. Lehce střídá žánry, kapely či hudební partnery - ve všem vyniká a je nepřehlédnutelný. Se skupinami Bengas a Gitans hrál na světoznámém festivalu Dona Vasila. Po minulém hudebním videoklipu s názvem Kaj Tu sal, na který měl velké ohlasy, natočil videoklip další: Kamav Tut (miluji tě).

Text a hudbu složil Milan sám, píseň aranžovali Tomáš Kačo s Markem Balogem. Píseň, která byla natočena ve studiu Harryton, má kristalicky čistý, kompaktní zvuk. Produkoval ji Tomáš Harant, na housle virtuos Marek Balog, na klavír Tomáš Kačo. V klipu tančí Ingrid Mikshina. Singl této písně je mj. v prodeji na Supraphonline. Milan jde s dobou i v technických možnostech: jeho hudbu najdete i v hudební aplikaci Deezer pro mobilní telefony (android) určenou pro streamovaní hudby.

Jak jste s videoklipem sám spokojen?

Když se podívám a zamyslím se nad tím, jaká práce za tím stála, tak jsem hrdý na to, co jsem společně s muzikanty, kteří se na videoklipu podíleli, vytvořili. Součástí týmu byl i můj manažer Tomáš Harant. Jsem spokojený.

Máte z natáčení nějaké zvláštní zážitky, které Vám zpříjemnily průběh natáčení?

Byla legrace, během natáčení jsem byl nemocný. A nejen já, ale i muzikanti, co mě hudebně doprovázeli. Tak jsme popíjeli zázvorový čaj. Jsem rád, že do toho kluci se mnou šli, jsem na ně hrdý.

Mohl byste nám říci, kde se natáčel videoklip?

Natáčel se v Národním divadle na Nové scéně v Praze.

VIDEO

Patříte k současným romským interpretům, kteří jsou v ČR respektovaní. Jaké byly začátky vaší hudební kariéry?

Moje začátky k hudbě byly jako, když slepý přijde k houslím. Jezdil jsem s Ester Kočičkovou. Vzpomínám si, že jsem ji jednou hodil do jednoho klubu, kde měla angažmá. Cestou v autě jsme si povídali. Pozvala mě nahoru a začal jsem hrát na klavír, rázem jsem začal bavit celý klub.

Potom následovala spolupráce s Vojtou Lavičkou na jeho desce Alom. Můžu říct, že díky Vojtovi se to rozjelo. Dále spolupráce s kapelou Gitans, přes divadelní projekt, který trval 2.roky. Díky muzice jsem hodně procestoval a poznal všelicos, co všechno se v hudbě skrývá. Hráli jsme s kapelou Bengas a Gitans na velkém festivale Dona Vasila. Festival trval dva dny a zúčastnilo se ho 33 tisíc lidí.

Už jste někde hrál? Ve filmu, nebo v něčem jiném?

Ano, měl jsem tu čest - byli jsme s kapelou Gitans vybráni, abychom vytvořili reklamu pro farmaceutickou společnost. Byli jsme vybráni jako jedni z nejlepších z celé Evropy.

Co máte dál pracovně v plánu?

Pokud seženu finance a pomůžou i sponzoři, mám v plánu uspořádat vánoční koncert v Praze. Zde by měli vystoupit umělci z ČR i ze Slovenska. Chtěl bych taky založit hudební agenturu pro umělce. Jsou totiž málo vidět.

Jaké máte další koníčky a zájmy?

Řád vařím, chodím do divadla a miluji kulturu.

Jak relaxujete po náročném dni, v dobách plného nasazení?

Snažím se, tak jako každý obyčejný člověk odpočívat.

Díky - a zdravím čtenáře Romea.cz.

Přečteno: 1142x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, Milan Bingáč DemeterHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo