romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Veronika Patočková exkluzivně pro ROMEA TV: V Berlíně odstartoval festival romského filmu "AKE DIKHEA?"

20.11.2020 16:20

Ve čtvrtek 19. listopadu odstartoval festival romského filmu AKE DIKHEA? Letos se jedná již o čtvrtý ročník, během kterého se promítne 17 celovečerních i krátkých filmů a také proběhne doprovodný program. Celý program mohou zájemci shlédnout online prostřednictvím webových stránek festivalu ve dnech mezi 19. a 23. listopadem 2020. ROMEA TV vyzpovídala vedoucí projektu Veronikou Patočkou. Jaký bude letošní program a jak se filmy pro festival vybírají? I na tyto otázky odpověděla pro ROMEA TV vedoucí projektu Veronika Patočková.

Veronika Patočková je socioložka a projektová manažerka v organizaci RomaTrial, která festival pořádá. Po ukončení studia na Karlově univerzitě v Praze se přestěhovala do Berlína, kde spolu s Hamze Bytycim realizovala řadu uměleckých a vzdělávacích projektů. Mezi nejvýraznější projekty patří právě festival romského filmu AKE DIKHEA?

Festival se tradičně koná v Berlíně a jde o přehlídku filmů natočených romskými tvůrci, kteří představují rozličná témata a svět pohledem Romů. Každoročně festival AKE DIKHEA? oceňuje uvedené filmy. Odborná porota je složená z profesionálů z oblasti filmu a médií. Její členové se ale každý rok mění. Jejich úkolem je vybrat filmy, které se budou během festivalu promítat a také udělit cenu nejlepším z nich.

Českou republiku na letošním ročníku reprezentuje dokumentární fiml LETY z dílny ROMEA TV. Dokument natočila trojicí tvůrců Viola Tokárová, František Bikár a Renata Berkyová. Online promítání proběhne již dnes, v pátek 20. listopadu ve 20 hodin na webové stránce festivalu.

Přečteno: 435x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Film, Berlín, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo