romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Kde berete tu drzost mi psát, Romům bych nikdy byt nepronajal, řekl majitel bytu

21.10.2015 11:04

Video je dočasně odstraněno z důvodu ochrany respondentů, kteří jsou obtěžováni slovními útoky ze strany sdílejících čtenářů. 

Reportáž Františka Bikára představuje dvě ženy žijící v různých částech Prahy. První z nich se neustále setkává při hledání bydlení s diskriminací. Jen díky štěstí se jí povedlo po několika měsících najít důstojné bydlení. Ta druhá se svým mužem a dětmi skončila na ubytovně. Fakt, že je Romkou se čtyřmi dětmi jí na otevřeném trhu s pronájmy dává téměř nulovou šanci.

Přečteno: 3608x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, Ubytování, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo