romea - logo
25. ledna 2020 (sobota)
svátek má Miloš
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Kde berete tu drzost mi psát, Romům bych nikdy byt nepronajal, řekl majitel bytu

21.10.2015 11:04

Video je dočasně odstraněno z důvodu ochrany respondentů, kteří jsou obtěžováni slovními útoky ze strany sdílejících čtenářů. 

Reportáž Františka Bikára představuje dvě ženy žijící v různých částech Prahy. První z nich se neustále setkává při hledání bydlení s diskriminací. Jen díky štěstí se jí povedlo po několika měsících najít důstojné bydlení. Ta druhá se svým mužem a dětmi skončila na ubytovně. Fakt, že je Romkou se čtyřmi dětmi jí na otevřeném trhu s pronájmy dává téměř nulovou šanci.

Přečteno: 3613x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, Ubytování, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo