romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Kde berete tu drzost mi psát, Romům bych nikdy byt nepronajal, řekl majitel bytu

21.10.2015 11:04

Video je dočasně odstraněno z důvodu ochrany respondentů, kteří jsou obtěžováni slovními útoky ze strany sdílejících čtenářů. 

Reportáž Františka Bikára představuje dvě ženy žijící v různých částech Prahy. První z nich se neustále setkává při hledání bydlení s diskriminací. Jen díky štěstí se jí povedlo po několika měsících najít důstojné bydlení. Ta druhá se svým mužem a dětmi skončila na ubytovně. Fakt, že je Romkou se čtyřmi dětmi jí na otevřeném trhu s pronájmy dává téměř nulovou šanci.

Přečteno: 3637x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, Ubytování, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo