romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Lukáš Pulko nominován na Osobnost roku 2021 Ústeckého kraje

26.3.2022 23:57

Lukáš Pulko byl nominován v kategorii Dobrý skutek v anketě Osobnost roku 2021 Ústeckého kraje. Nyní mohou čtenáři na internetu hlasovat o tom, kdo ocenění získá.

Lukáš Pulko dlouhodobě vede fotbalovou akademii Mongagua pro děti z vyloučených lokalit na Ústecku. V dresu Světové romské federace si sám zahrál proti Vatikánu v utkání, které upozornilo na diskriminaci a rasismus ve světě. Osobně ho přijal papež František a udělil mu požehnání.

Osobnosti roku 2021 Ústeckého kraje mohli lidé nominovat do 10. března 2022. "Nominovala mě Lenka Černá z Dobrovolnického Centra," prozradil v rozhovoru pro první romskou internetovou televizi ROMEA TV Lukáš Pulko.

"Je to pro mě opravdu něco... V anketě jsou často nominováni hasiči nebo lidi, kteří zachraňují životy v nemocnicich. Nominací mi bylo dáno najevo, že tak trochu patřím mezi ně a já si těchto lidí hodně vážím," dodal Pulko.

Čtenáři mohou v anketě hlasovat do 20. dubna 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků tohoto morálního ocenění se uskuteční ve čtvrtek 5. května 2022 v Zahradním domě v Teplicích. Nad projektem převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Přečteno: 1318x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Osobnosti, Ústí nad labem, Sport, Kopaná, Anketa, OceněníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo