romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25

Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.

Uchazeč o stipendium musí splnit několik podmínek pro zařazení do výběrového řízení o stipendium. Student musí být romské národnosti, mít dobré studijní výsledky a studovat na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. A škola může být jak veřejná, tak soukromá. Další podmínky pro udělení stipendia najdou zájemci podrobněji rozepsané na stipendijním webu www.romskastipendia.cz.

Každý zájemce o stipendium musí také vyplnit elektronickou přihlášku, kterou najde také na webu www.romskastipendia.cz.

„Letos plánujeme podpořit 50 studentů středních škol, 30 studentů vysokých škol a 10 studentů vyšších odborných škol,“ říká koordinátor vzdělávacích aktivit organizace ROMEA Štefan Balog. Studenti středních škol získají stipendium v hodnotě 14 000 Kč ročně. Studenti vyšších odborných škol dostanou 21 000 Kč na rok a studenti vysokých škol budou mít roční stipendium v hodnotě 25 000 Kč.

„Stipendium ale zdaleka není jen o finanční pomoci během studia. Nabízíme studentům možnost doučování, vzdělávacích kurzů, mentoringu a pravidelných studentských setkání BARUVAS“, doplňuje Jitka Votavová, manažerka stipendijního programu organizace ROMEA.

Přečteno: 537x
 

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Romové, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 ..
romea - logo