romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25

Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.

Uchazeč o stipendium musí splnit několik podmínek pro zařazení do výběrového řízení o stipendium. Student musí být romské národnosti, mít dobré studijní výsledky a studovat na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. A škola může být jak veřejná, tak soukromá. Další podmínky pro udělení stipendia najdou zájemci podrobněji rozepsané na stipendijním webu www.romskastipendia.cz.

Každý zájemce o stipendium musí také vyplnit elektronickou přihlášku, kterou najde také na webu www.romskastipendia.cz.

„Letos plánujeme podpořit 50 studentů středních škol, 30 studentů vysokých škol a 10 studentů vyšších odborných škol,“ říká koordinátor vzdělávacích aktivit organizace ROMEA Štefan Balog. Studenti středních škol získají stipendium v hodnotě 14 000 Kč ročně. Studenti vyšších odborných škol dostanou 21 000 Kč na rok a studenti vysokých škol budou mít roční stipendium v hodnotě 25 000 Kč.

„Stipendium ale zdaleka není jen o finanční pomoci během studia. Nabízíme studentům možnost doučování, vzdělávacích kurzů, mentoringu a pravidelných studentských setkání BARUVAS“, doplňuje Jitka Votavová, manažerka stipendijního programu organizace ROMEA.

Přečteno: 587x
 

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Romové, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 ..
romea - logo