romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25

Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.

Uchazeč o stipendium musí splnit několik podmínek pro zařazení do výběrového řízení o stipendium. Student musí být romské národnosti, mít dobré studijní výsledky a studovat na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. A škola může být jak veřejná, tak soukromá. Další podmínky pro udělení stipendia najdou zájemci podrobněji rozepsané na stipendijním webu www.romskastipendia.cz.

Každý zájemce o stipendium musí také vyplnit elektronickou přihlášku, kterou najde také na webu www.romskastipendia.cz.

„Letos plánujeme podpořit 50 studentů středních škol, 30 studentů vysokých škol a 10 studentů vyšších odborných škol,“ říká koordinátor vzdělávacích aktivit organizace ROMEA Štefan Balog. Studenti středních škol získají stipendium v hodnotě 14 000 Kč ročně. Studenti vyšších odborných škol dostanou 21 000 Kč na rok a studenti vysokých škol budou mít roční stipendium v hodnotě 25 000 Kč.

„Stipendium ale zdaleka není jen o finanční pomoci během studia. Nabízíme studentům možnost doučování, vzdělávacích kurzů, mentoringu a pravidelných studentských setkání BARUVAS“, doplňuje Jitka Votavová, manažerka stipendijního programu organizace ROMEA.

Přečteno: 628x
 

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Romové, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 ..
romea - logo