romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Xenofilia - výstava antifašistických umělců v Galerii Národní techické knihovny

Praha, 5.12.2014 17:21, (ROMEA)
Performance Milana Kohouta (FOTO: Xenofilia - Facebook)
Performance Milana Kohouta (FOTO: Xenofilia - Facebook)

Xenofilia – čerstvě otevřená výstava osmnácti antifašistických umělců a skupin složená z instalací, videí nebo grafického designu je ke shlédnutí v pražské Galerii Národní technické knihovny až do poloviny ledna.

K vystavujícím patří Tamara Moyzes, Lexa Peroutka, Lukáš Houdek, Milan Kohout, Milan Kozelka, Punx 23, Richard Wiesner, Shlomi Yaffe, Smyslov, Tomáš Rafa, Toy_box, Vladimír Turner, Michaela Spružinová, Barbora Šimková, Ondřej Vlk – Horylesy, Czakra, Eva Jašková, Kundy Crew, AFA a další.

V pondělí 15.12. se bude v rámci výstavy konat konat křest knihy Paula Polanského Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992—1995).

„Neděláme výstavu o Romech ani jiné menšině. Děláme výstavu o tom, jak aktivní lidé od výtvarných umělců po grafiky a aktivisty zasahují do veřejného prostoru a upozorňují na rasismus v české společnosti,“ uvedl jeden z pořadatelů Vladimír Turner pro Radio Wave.

bau, rozhlas.cz
Přečteno: 1310x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, Xenofilia, antifašismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo