romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Xenofilia - výstava antifašistických umělců v Galerii Národní techické knihovny

Praha, 5.12.2014 17:21, (ROMEA)
Performance Milana Kohouta (FOTO: Xenofilia - Facebook)
Performance Milana Kohouta (FOTO: Xenofilia - Facebook)

Xenofilia – čerstvě otevřená výstava osmnácti antifašistických umělců a skupin složená z instalací, videí nebo grafického designu je ke shlédnutí v pražské Galerii Národní technické knihovny až do poloviny ledna.

K vystavujícím patří Tamara Moyzes, Lexa Peroutka, Lukáš Houdek, Milan Kohout, Milan Kozelka, Punx 23, Richard Wiesner, Shlomi Yaffe, Smyslov, Tomáš Rafa, Toy_box, Vladimír Turner, Michaela Spružinová, Barbora Šimková, Ondřej Vlk – Horylesy, Czakra, Eva Jašková, Kundy Crew, AFA a další.

V pondělí 15.12. se bude v rámci výstavy konat konat křest knihy Paula Polanského Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992—1995).

„Neděláme výstavu o Romech ani jiné menšině. Děláme výstavu o tom, jak aktivní lidé od výtvarných umělců po grafiky a aktivisty zasahují do veřejného prostoru a upozorňují na rasismus v české společnosti,“ uvedl jeden z pořadatelů Vladimír Turner pro Radio Wave.

bau, rozhlas.cz
Přečteno: 1319x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, Xenofilia, antifašismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo