romea - logo
27. května 2022 (pátek)
svátek má Valdemar

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Xenofobní Ortel na Spotify? Přes prohlášení streamovací služby má zatím zelenou!

15.1.2021 14:25
Záběr s videoklipu skupiny Ortel Mešita (FOTO: Repro YouTube.com)
Záběr s videoklipu skupiny Ortel Mešita (FOTO: Repro YouTube.com)

Kontroverzní zpěvák Tomáš Hnídek, jenž zpívá pod uměleckým jménem Ortel, zamířil s písněmi plné nenávistných textů na Spotify a Apple music. Zvláště u první jmenované streamovací služby je to s podivem. Mluvčí Spotify před více jak třemi roky prohlásil, že kapely hlásající nebo podněcující nenávist proti rase, náboženství, sexualitě a podobně na této platformě nebudou tolerovány. Informoval o tom server G.cz.

Mazat neonacistické kapely ze své streamovací služby se rozhodlo Spotify na základě seznamu, který vydala americká organizace Southern Poverty Law Center (SPLC). Výjimku samozřejmě dostaly historické nahrávky z válečného a předválečného období.

Na Spotify mohou fanoušci preudovlasteneckého rocku najít hned dvě Ortelovy desky – Diktátora z roku 2019 a Defenestraci z roku 2014. Pokud jde o další české hudební formace podobného ražení, na Spotify sice nenaleznete rasistické a neonacistické kapely Vlajka, Conflict 88, Agrese 95, Sons of Bohemia, ovšem v nabídce nechybí kapela Orlík se svými nekorektními písněmi Bílej jezdec nebo Bílá liga.

O setrvání Ortelu na Spotify rozhodnou administrátoři streamovací služby, nicméně Hnídkova kapela zde má velmi malá čísla poslechovosti, že uživatele to stejně ani nezajímá. Ipozornil server G.cz.

Ortel je rocková skupina Tomáše Ortela, která je médii označována za kontroverzní a xenofobní. V letech 2015 a 2016 kapela v anketě Český slavík získala stříbrné slavíky v kategorii Skupina.

Přečteno: 1099x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Ortel, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo