romea - logo
22. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Cecílie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson popřál Romům k jejich Mezinárodnímu dni

7.4.2017 17:32
Rex Tillerson. (FOTO: Wikimedia Commons)
Rex Tillerson. (FOTO: Wikimedia Commons)

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson popřál Romům k jejich Mezinárodnímu dni.

„Jménem Spojených států amerických přeji všem Romům šťastný Mezinárodní den Romů. 8.dubna slavíme bohaté kulturní dědictví a to, jak Romové včetně více než milionu Američanů romského původu, přispívají společnosti. Připomenutím toho dne Spojené státy potvrzují svůj závazek k začleňování a rovnému zacházení ke všem Romům, kdekoliv, kde mají svůj domov,“ uvedl americký ministr zahraničí Rex Tillerson na webových stránkách vlády USA.

Mezinárodní den si připomnělo také velvyslanectví USA v České republice, stejně tak jako kanadská ambasáda

Přečteno: 3698x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo