romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson popřál Romům k jejich Mezinárodnímu dni

7.4.2017 17:32
Rex Tillerson. (FOTO: Wikimedia Commons)
Rex Tillerson. (FOTO: Wikimedia Commons)

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson popřál Romům k jejich Mezinárodnímu dni.

„Jménem Spojených států amerických přeji všem Romům šťastný Mezinárodní den Romů. 8.dubna slavíme bohaté kulturní dědictví a to, jak Romové včetně více než milionu Američanů romského původu, přispívají společnosti. Připomenutím toho dne Spojené státy potvrzují svůj závazek k začleňování a rovnému zacházení ke všem Romům, kdekoliv, kde mají svůj domov,“ uvedl americký ministr zahraničí Rex Tillerson na webových stránkách vlády USA.

Mezinárodní den si připomnělo také velvyslanectví USA v České republice, stejně tak jako kanadská ambasáda

Přečteno: 3749x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár schvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo