romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

BBC: Americký neonacista řídí své druhy z ozbrojené organizace The Base z Petrohradu. Je Putinovým příznivcem

27.1.2020 12:52
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.

Zakladatel a šéf americké neonacistické skupiny The Base Rinaldo Nazzaro řídí svou organizaci z Ruska. Informovala o tom na svých webových stránkách stanice BBC. Nazzaro, který používá i jména Norman Spear nebo Roman Wolf, podle ní odcestoval z New Yorku do ruského Petrohradu už před dvěma lety.

Vojenská či polovojenská organizace The Base patří k nejagresivnějším rasistickým a neonacistickým organizacím v USA a je pod stálým dohledem amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle amerických úřadů jde o "rasistickou, násilnickou a extremistickou" skupinu, která se snaží svrhnout americkou vládu, vyvolat rasovou válku a vytvořit čistě bělošský stát.

Nazzaro byl podle BBC už loni v březnu zachycen v Moskvě na videu v tričku s obrazem prezidenta Vladimira Putina a nápisem "Rusko, absolutní moc". Byl tehdy údajně hostem bezpečnostní výstavy organizované v ruské metropoli vládními úřady. Nyní zpravodajové BBC Nazzara vystopovali v luxusním domě v centru Petrohradu, který v červenci 2018 zakoupila jeho ruská manželka. Bylo to v době, kdy Nazzaro organizaci The Base v USA zakládal.

Britská stanice objevila videa a fotografie, které na síti Nazzaro v roce 2018 umístil pod jménem Norman Spear. Jsou na něm vyobrazeni členové ilegální britské teroristické skupiny National Action a vychvalováni bojovníci Al-Káidy.

Agenti FBI minulý týden zadrželi sedm členů The Base, kteří byli obviněni ze spolčení za účelem vraždy. Část z nich se chystala do virginského Richmondu, kde se konala velká demonstrace stoupenců amerického ústavního práva nosit zbraně.

Přečteno: 485x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, USA, Rusko, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo