romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

BBC: Americký neonacista řídí své druhy z ozbrojené organizace The Base z Petrohradu. Je Putinovým příznivcem

27.1.2020 12:52
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.

Zakladatel a šéf americké neonacistické skupiny The Base Rinaldo Nazzaro řídí svou organizaci z Ruska. Informovala o tom na svých webových stránkách stanice BBC. Nazzaro, který používá i jména Norman Spear nebo Roman Wolf, podle ní odcestoval z New Yorku do ruského Petrohradu už před dvěma lety.

Vojenská či polovojenská organizace The Base patří k nejagresivnějším rasistickým a neonacistickým organizacím v USA a je pod stálým dohledem amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle amerických úřadů jde o "rasistickou, násilnickou a extremistickou" skupinu, která se snaží svrhnout americkou vládu, vyvolat rasovou válku a vytvořit čistě bělošský stát.

Nazzaro byl podle BBC už loni v březnu zachycen v Moskvě na videu v tričku s obrazem prezidenta Vladimira Putina a nápisem "Rusko, absolutní moc". Byl tehdy údajně hostem bezpečnostní výstavy organizované v ruské metropoli vládními úřady. Nyní zpravodajové BBC Nazzara vystopovali v luxusním domě v centru Petrohradu, který v červenci 2018 zakoupila jeho ruská manželka. Bylo to v době, kdy Nazzaro organizaci The Base v USA zakládal.

Britská stanice objevila videa a fotografie, které na síti Nazzaro v roce 2018 umístil pod jménem Norman Spear. Jsou na něm vyobrazeni členové ilegální britské teroristické skupiny National Action a vychvalováni bojovníci Al-Káidy.

Agenti FBI minulý týden zadrželi sedm členů The Base, kteří byli obviněni ze spolčení za účelem vraždy. Část z nich se chystala do virginského Richmondu, kde se konala velká demonstrace stoupenců amerického ústavního práva nosit zbraně.

Přečteno: 659x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, USA, Rusko, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo