romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

BBC: Americký neonacista řídí své druhy z ozbrojené organizace The Base z Petrohradu. Je Putinovým příznivcem

27.1.2020 12:52
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.

Zakladatel a šéf americké neonacistické skupiny The Base Rinaldo Nazzaro řídí svou organizaci z Ruska. Informovala o tom na svých webových stránkách stanice BBC. Nazzaro, který používá i jména Norman Spear nebo Roman Wolf, podle ní odcestoval z New Yorku do ruského Petrohradu už před dvěma lety.

Vojenská či polovojenská organizace The Base patří k nejagresivnějším rasistickým a neonacistickým organizacím v USA a je pod stálým dohledem amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle amerických úřadů jde o "rasistickou, násilnickou a extremistickou" skupinu, která se snaží svrhnout americkou vládu, vyvolat rasovou válku a vytvořit čistě bělošský stát.

Nazzaro byl podle BBC už loni v březnu zachycen v Moskvě na videu v tričku s obrazem prezidenta Vladimira Putina a nápisem "Rusko, absolutní moc". Byl tehdy údajně hostem bezpečnostní výstavy organizované v ruské metropoli vládními úřady. Nyní zpravodajové BBC Nazzara vystopovali v luxusním domě v centru Petrohradu, který v červenci 2018 zakoupila jeho ruská manželka. Bylo to v době, kdy Nazzaro organizaci The Base v USA zakládal.

Britská stanice objevila videa a fotografie, které na síti Nazzaro v roce 2018 umístil pod jménem Norman Spear. Jsou na něm vyobrazeni členové ilegální britské teroristické skupiny National Action a vychvalováni bojovníci Al-Káidy.

Agenti FBI minulý týden zadrželi sedm členů The Base, kteří byli obviněni ze spolčení za účelem vraždy. Část z nich se chystala do virginského Richmondu, kde se konala velká demonstrace stoupenců amerického ústavního práva nosit zbraně.

Přečteno: 745x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, USA, Rusko, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo