romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

BBC: Americký neonacista řídí své druhy z ozbrojené organizace The Base z Petrohradu. Je Putinovým příznivcem

27.1.2020 12:52
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.
Rinaldo Nazzaro je vůdce vojenské neonacistické skupiny The Base.

Zakladatel a šéf americké neonacistické skupiny The Base Rinaldo Nazzaro řídí svou organizaci z Ruska. Informovala o tom na svých webových stránkách stanice BBC. Nazzaro, který používá i jména Norman Spear nebo Roman Wolf, podle ní odcestoval z New Yorku do ruského Petrohradu už před dvěma lety.

Vojenská či polovojenská organizace The Base patří k nejagresivnějším rasistickým a neonacistickým organizacím v USA a je pod stálým dohledem amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle amerických úřadů jde o "rasistickou, násilnickou a extremistickou" skupinu, která se snaží svrhnout americkou vládu, vyvolat rasovou válku a vytvořit čistě bělošský stát.

Nazzaro byl podle BBC už loni v březnu zachycen v Moskvě na videu v tričku s obrazem prezidenta Vladimira Putina a nápisem "Rusko, absolutní moc". Byl tehdy údajně hostem bezpečnostní výstavy organizované v ruské metropoli vládními úřady. Nyní zpravodajové BBC Nazzara vystopovali v luxusním domě v centru Petrohradu, který v červenci 2018 zakoupila jeho ruská manželka. Bylo to v době, kdy Nazzaro organizaci The Base v USA zakládal.

Britská stanice objevila videa a fotografie, které na síti Nazzaro v roce 2018 umístil pod jménem Norman Spear. Jsou na něm vyobrazeni členové ilegální britské teroristické skupiny National Action a vychvalováni bojovníci Al-Káidy.

Agenti FBI minulý týden zadrželi sedm členů The Base, kteří byli obviněni ze spolčení za účelem vraždy. Část z nich se chystala do virginského Richmondu, kde se konala velká demonstrace stoupenců amerického ústavního práva nosit zbraně.

Přečteno: 638x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, USA, Rusko, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo