romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Belgickou verzi soutěže Hlas vyhrála třináctiletá Romka původem ze Slovenska

26.6.2017 11:36

Nejnovější ročník belgické odnože hudební show The Voice Kids 2017 vyhrála třináctiletá Katarina Pohlodková, jejíž rodiče jsou původem ze Slovenska. Finále vybojovala s písní She Believes in me od belgického zpěváka Andrého Hazese a megahitem Empire state of mind od Alicie Keys.

Za svůj výkon získala Katarína stipendium ve výši 10.000 eur a možnost natočit vlastní single. Její verze hitu Whitney Houston I have nothing se objeví na iTunes 3.července.

"Poslední měsíce mě mnohému naučily," uvedla Katarina pro belgickou televizi. "Nikdy se mi ani nesnilo o tom, že bych mohla vyhrát celou soutěž. Je úžasné, že mám možnost vydat vlastní singl," dodala.

Dívka, kterou jedna z porotkyň označila za "Whitney Houston 2.0", si vedla výborně v průběhu celé soutěže, kdy kromě písní zmíněné zpěvačky zazpívala třeba i aktuální hit od Clean Bandit s názvem Rockabye.

Katarínina rodina pobývá v Belgii přes 20 let, dívčiny starší sestry jsou zpěvačkami v belgické kapele. Katarínin výrazný hudební talent se údajně projevil už v útlém dětství. Rodnou slovenštinu už však malá zpěvačka téměř neovládá.

Přečteno: 6144x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Romové, Belgie, Slovenské národní povstání, Kultura, Zpěv, Soutěž, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo