romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Britská královna podporuje hnutí Black Lives Matter - Na černošských životech záleží

10.9.2021 10:23
Královna Alžběta II (FOTO: Joel Rouse, Ministry of Defence, and nagualdesign)
Královna Alžběta II (FOTO: Joel Rouse, Ministry of Defence, and nagualdesign)

Britská královna Alžběta II. a další členové královské rodiny podporují hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Podle agentury Reuters to v rozhovoru s televizní stanicí Channel 4 řekl vysoký představitel Buckinghamského paláce Ken Olisa.

Olisa, který je prvním lordem místodržitelem (tedy osobním zástupcem královny) pro oblast Londýna tmavé pleti, uvedl, že s členy královské rodiny o tématu rasismu mluvil v souvislosti s americkými demonstracemi po smrti černocha George Floyda. Floyd zemřel v květnu 2020 poté, co mu bělošský policista klečel několik minut na krku.

Na otázku, zda královský palác podporuje hnutí Black Lives Matter, Olisa podle televize Channel 4 řekl: "Odpověď je jednoduše ano."

"Rasismus je žhavé téma. Otázkou je, co můžeme udělat, abychom přiměli společnost odstranit tyto bariéry," dodal.

V březnu se britská královská rodina stala terčem kritiky poté, co ji manželka prince Harryho Meghan obvinila z rasismu. V rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou si Meghan, která je rasově smíšeného původu, mimo jiné postěžovala, že se nejmenovaný člen královské rodiny ptal, jak tmavou pleť může mít jejich syn, až se narodí. Princ William následně zdůraznil, že britská královská rodina není rasistická.

Přečteno: 1088x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Velká Británie, Rasismus, Black Lives MatterHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo