romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Britský ministr vnitra žádá mazat radikální příspěvky důrazněji

19.3.2019 10:59
Sajid Javid (FOTO: Foreign and Commonwealth Office, Wikimedia Commons)
Sajid Javid (FOTO: Foreign and Commonwealth Office, Wikimedia Commons)

Společnosti provozující sociální sítě musí důrazněji odstraňovat příspěvky, které šíří radikální a násilnické myšlenky. Vyzval k tomu britský ministr vnitra Sajid Javid v reakci na to, že video zachycující dnešní masakr v novozélandském městě Christchurch se rychle šířilo po internetu.

"Ve společnostech YouTube, Google, Facebook, Twitter skutečně musíte udělat více, abyste zastavili propagaci násilného extremismu na vašich platformách," napsal na twitteru Javid. "Pohár trpělivosti přetekl," dodal.

Australan, který se k činu přihlásil, masakr natočil a zveřejnil na internetu spolu s manifestem, ve kterém obhajoval své činy. Ihned poté se začaly odkazy na tyto soubory po internetu šířit. Provozovatelé sociálních sítí uvedli, že všechny takové příspěvky mažou.

Firmy provozující sociální sítě jsou pod dlouhodobým tlakem, aby důrazněji blokovaly příspěvky šířící nenávistné projevy či dezinformace. V květnu 2016 se společnosti Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft prostřednictvím kodexu chování dobrovolně zavázaly potírat šíření nenávistného obsahu po Evropě.

Přečteno: 456x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Británie, Nový Zéland, Terorismus, Internet, Média, střelba, Sociální sítěHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo