romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Britský soud uznal trojici vinnou z členství v neonacistické teroristické skupině

13.11.2018 12:27
Ilustrační FOTO: www.errc.org
Ilustrační FOTO: www.errc.org

Britský soud včera uznal vinnou z příslušnosti k zakázané extremistické organizaci trojici neonacistů. Je mezi nimi pár, který dal svému dítěti druhé křesní jméno Adolf na počest nacistického vůdce Adolfa Hitlera a doma měl předměty s nacistickými symboly. Muž navíc se svým novorozeným synem pózoval oblečený v bílém hábitu rasistické organizace Ku Klux Klan, píšou britská média.

Podle soudu v Birminghamu jsou dva muži a jedna žena členy uskupení National Action (Národní akce). Tato neonacistická teroristická skupina, založená v roce 2013, byla zakázána v rámci protiteroristických zákonů v roce 2016 poté, co veřejně oslavovala vraždu poslankyně Jo Coxové. Političku postřelil a pobodal krátce před předloňským referendem o britském odchodu z Evropské unie neonacista Thomas Mair, který byl za to odsouzen na doživotí.

Otec dítěte, dvaadvacetiletý Adam Thomas, u soudu tvrdil, že pózování v tradičním oděvu Ku Klux Klanu byla jen hra. Přiznal ale, že je rasista a že obdivuje Hitlera. U soudu také zaznělo, že spolu s o 16 let starší partnerkou Claudií Patatasovou měli v ložnici, kde spal i jejich syn, dvě mačety a kuši.

Obžaloba rovněž u soudu předložila jako důkaz vzkazy a fotografie, které trojice posílala přes mobilní aplikace a které svědčily o jejich vazbách na Národní akci a o oddanosti nacistické ideologii, uvedla agentura AFP.

Rozsudek nad Thomasem, Patatasovou a sedmadvacetiletým Danielem Bogunovicem bude vynesen 14. prosince.

Přečteno: 767x

 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Soud, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo