romea - logo
26. května 2019 (neděle)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Britský soud uznal trojici vinnou z členství v neonacistické teroristické skupině

13.11.2018 12:27
Ilustrační FOTO: www.errc.org
Ilustrační FOTO: www.errc.org

Britský soud včera uznal vinnou z příslušnosti k zakázané extremistické organizaci trojici neonacistů. Je mezi nimi pár, který dal svému dítěti druhé křesní jméno Adolf na počest nacistického vůdce Adolfa Hitlera a doma měl předměty s nacistickými symboly. Muž navíc se svým novorozeným synem pózoval oblečený v bílém hábitu rasistické organizace Ku Klux Klan, píšou britská média.

Podle soudu v Birminghamu jsou dva muži a jedna žena členy uskupení National Action (Národní akce). Tato neonacistická teroristická skupina, založená v roce 2013, byla zakázána v rámci protiteroristických zákonů v roce 2016 poté, co veřejně oslavovala vraždu poslankyně Jo Coxové. Političku postřelil a pobodal krátce před předloňským referendem o britském odchodu z Evropské unie neonacista Thomas Mair, který byl za to odsouzen na doživotí.

Otec dítěte, dvaadvacetiletý Adam Thomas, u soudu tvrdil, že pózování v tradičním oděvu Ku Klux Klanu byla jen hra. Přiznal ale, že je rasista a že obdivuje Hitlera. U soudu také zaznělo, že spolu s o 16 let starší partnerkou Claudií Patatasovou měli v ložnici, kde spal i jejich syn, dvě mačety a kuši.

Obžaloba rovněž u soudu předložila jako důkaz vzkazy a fotografie, které trojice posílala přes mobilní aplikace a které svědčily o jejich vazbách na Národní akci a o oddanosti nacistické ideologii, uvedla agentura AFP.

Rozsudek nad Thomasem, Patatasovou a sedmadvacetiletým Danielem Bogunovicem bude vynesen 14. prosince.

Přečteno: 775x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Soud, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo