romea - logo
13. dubna 2021 (úterý)
svátek má Aleš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Brutální napadení romského chlapce. Dovolil si prohlásit, že Romové jsou rovni ostatním

20.4.2016 12:58
Brutální napadení romského chlapce v Bulharsku (duben 2016)
Brutální napadení romského chlapce v Bulharsku (duben 2016)

Na sociálních médiích se objevilo šokující video, na němž je zachycen incident mezi čtyřiadvacetiletým Bulharem Angelem Kalevem a nezletilým romským chlapcem jménem Mitko, který pochází z města Pazardžik.

VIDEO

Na záznamu, který pořídil starší z mužů, jsou vidět zhruba dvě minuty agresivního a hrubě šikanózního chování namířeného vůči mladému Mitkovi na základě jeho údajného prohlášení, že jsou si oba muži rovni.

Kromě toho, že Kalev chlapci opakovaně vulgárně nadává a vyhrožuje mu i zabitím, do něj také kope těžkou botou, bije ho pěstmi a nutí ho opakovaně vstávat a lehat si na zem. To vše přes chlapcovy opakované prosby, aby s útoky přestal a jeho celkově plaché, neagresivní chování.

Agresor Angel Kalev prohlásil po zveřejnění videa, že se necítí vinen a že je hrdým bulharským nacionalistou. Romský chlapec vyrůstal jako sirotek, v současné době pracuje a stará se o čtyři bratry.

V Bulharsku žije celkem 800.000 Romů a podobné případy násilí zde nejsou výjimkou. Místní opozice navíc nedávno přišla s prohlášením, že plošná sterilizace Romů by mohla být řešením demografického problému, ministr školství Todor Tanev zase považuje neprospívající romské děti za „hrozbu pro celou společnost“. Na reakci bulharských oficiálních míst se dosud čeká, mezinárodní organizace European Roma Rights Center už přišla s prohlášením, že o zajištění spravedlnosti pro Mitka jedná s bulharskou pobočkou Helsinského výboru.

Přečteno: 9509x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bulharsko, Napadení, Extremismus, Rasismus, RovnostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo