romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Budovu, kam chodila Anna Franková, pomalovali hákovými kříži a rasistickými nápisy proti Židům a Romům

28.12.2016 16:56
"Totální vyhlazení všech těch špinavých romských švábů." Nápis, který se objevil na plotě budovy, kam chodila židovská dívka Anna Franková (Foto: www.facebook.com)

Hákové kříže, nacistické symboly a rasistické nápisy napadající Židy a Romy se před několika dny objevily na plotě budovy školy na východním předměstí Paříže, kam chodila do mateřské školy Anna Franková, autorka slavného deníku popisující skrývání její rodiny během nacistické okupace. Útok na památku dívky, která spolu se svými příbuznými zemřela v koncentračním táboře, pobouřil nejen obyvatele čtvrti Montreuil, kde se budova nachází. Informují o tom zahraniční servery, v Česku server Expres.cz.

Do školky, která je pojmenovaná po Anně frankové, chodí v současné době zhruba 100 dětí ve věku 3 až 6 let.

Anna se narodila v roce 1929 do židovské rodiny ve Frankfurtu nad Mohanem. Když se k moci dostal Hitler, rodina uprchla před nacismem do Nizozemí. Tam přečkávali v úkrytu až do 4. srpna 1944, kdy byla jejich skrýš prozrazena anonymním telefonátem a všichni byli deportováni do koncentračního tábora, kde většina z nich zemřela. Jako jediný z rodiny Anny Frankové přežil její otec, který po návratu do Amsterdamu objevil její deník a rozhodl se ho vydat.

Deník Anny Frankové dodnes vyšel v nákladu přes 30 miliónů výtisků. V domě, kde se Anna a její rodina ukrývala, vzniklo také muzeum.

Přečteno: 2414x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, vandalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo