romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bulvární Čas.sk o romském pohřbu: Bohatou Romku vezlo přes celý Prešov koňské spřežení

14.7.2020 12:46
Na poslední cestu doprovodili Zlaticu se všemi poctami, přes Prešov ji vezlo koňské čtyř-spřežení. Foto z videa TV Joj.
Na poslední cestu doprovodili Zlaticu se všemi poctami, přes Prešov ji vezlo koňské čtyř-spřežení. Foto z videa TV Joj.

V Prešově pohřbívali bohatou Romku († 53), měla speciální rakev a ceremonie, jakou město nezažilo. Na poslední cestu ji doprovodili se všemi poctami, přes Prešov ji vezlo koňské čtyř-spřežení. Pohřbu se zúčastnilo přes 150 lidí. informuje o tom Čas.sk s důrazem na honosnost celého ceremoniálu.  

Prešovští Romové žijící v Anglii se v pondělí naposledy loučili s ženou, která pro ně znamenala velmi mnoho. Odchod Zlatice, kterou nikdo neoslovil jinak než Ťumy, se nejvíce dotkl jejího manžela Ladislava Baláže (55) a jejich čtyř dětí, které jen stěží zadržovaly slzy smutku za milovanou mámou. Rakev s nebožkou vezlo přes celé město speciální smuteční spřežení.

Zlatica, která se s celou rodinou přestěhovala do Anglie před 20 lety, byla již delší dobu e vážně nemocná. "Byla to skvělá manželka i matka. Byli jsme spolu 37 let. Bohužel nás opustila. Všichni jsme však hluboce věřící, takže jsme přesvědčeni, že žije na druhém světě. Tam na nás počká," vyslovil své přesvědčení smutný vdovec Ladislav za zvuku cimbálové muziky.

Ta před obřadem v prešovském domě smutku, kam všichni přišli v tričkách s její fotografií, dotvářela smuteční atmosféru romskými písněmi. Zlatici si celá rodina mimořádně vážila.

"Měla v naší komunitě podstatné slovo při rozhodování, proto si zasloužila i slušné rozloučení. Do smutečního průvodu jsme proto zařadili i kočár tažený čtyřmi koňmi. Ten jsme museli objednat až z Česka. Původně jsme plánovali několik kočárů, ale z rozličných příčin se to nepodařilo zrealizovat," konstatoval vdovec, který v Anglii podniká s ojetými auty.

Přečteno: 2850x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Pohřeb, PrešovHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo