romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Černohorská policie kvůli ohrožení Gay Pride zadržela 81 lidí

Podgorica/Černá Hora, 4.11.2014 10:17, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Černohorská policie v neděli zadržela 81 lidí kvůli podezření, že chtějí ohrozit pochod osob s homosexuální orientací v hlavním městě Podgorici. Akce se nakonec obešla bez incidentů. Informoval o tom včera server BalkanInsight s odvoláním na mluvčí policie Tamaru Popovičovou.

Akce známá jako Gay Pride proběhla v černohorské metropoli na rozdíl od loňska v poklidu. Zhruba dvě stovky gayů a leseb ale pro jistotu střežily stovky policistů, jejichž kordony oddělily trasu pochodu od okolních ulic.

Většina z 81 zadržených byla po ověření totožnosti opět propuštěna, ale 16 osob si policisté prověřili důkladněji. Podle mluvčí přitom zabavili zápalné lahve, kouřové bomby a různé hole, tyče a obušky. Proti dvěma nezletilým provinilcům bylo zahájeno trestní stíhání.

Na rozdíl od loňska nebyly tentokrát hlášeny žádné násilné střety. Během loňského říjnového pochodu se policisté střetli s asi pěti stovkami pravicových extremistů, zejména výtržníků z řad agresivních fotbalových fanoušků, kteří házeli kamení a láhve. Dvacítka policistů utrpěla zranění, 60 lidí bylo zadrženo, z toho třetinu tvořili nezletilci, a aktivisté homosexuálů museli být evakuováni.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že zhruba 70 procent Černohorců považuje homosexualitu za nemoc. Kolem 80 procent jich je přesvědčeno, že gayové a lesbičky by si měli nechat svou sexuální orientaci pro sebe.

Přečteno: 451x
 

Kam dál:

Štítky:  

Gay Pride, Pochod, Černá Hora, homofobie, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo