romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Černohorská policie kvůli ohrožení Gay Pride zadržela 81 lidí

Podgorica/Černá Hora, 4.11.2014 10:17, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Černohorská policie v neděli zadržela 81 lidí kvůli podezření, že chtějí ohrozit pochod osob s homosexuální orientací v hlavním městě Podgorici. Akce se nakonec obešla bez incidentů. Informoval o tom včera server BalkanInsight s odvoláním na mluvčí policie Tamaru Popovičovou.

Akce známá jako Gay Pride proběhla v černohorské metropoli na rozdíl od loňska v poklidu. Zhruba dvě stovky gayů a leseb ale pro jistotu střežily stovky policistů, jejichž kordony oddělily trasu pochodu od okolních ulic.

Většina z 81 zadržených byla po ověření totožnosti opět propuštěna, ale 16 osob si policisté prověřili důkladněji. Podle mluvčí přitom zabavili zápalné lahve, kouřové bomby a různé hole, tyče a obušky. Proti dvěma nezletilým provinilcům bylo zahájeno trestní stíhání.

Na rozdíl od loňska nebyly tentokrát hlášeny žádné násilné střety. Během loňského říjnového pochodu se policisté střetli s asi pěti stovkami pravicových extremistů, zejména výtržníků z řad agresivních fotbalových fanoušků, kteří házeli kamení a láhve. Dvacítka policistů utrpěla zranění, 60 lidí bylo zadrženo, z toho třetinu tvořili nezletilci, a aktivisté homosexuálů museli být evakuováni.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že zhruba 70 procent Černohorců považuje homosexualitu za nemoc. Kolem 80 procent jich je přesvědčeno, že gayové a lesbičky by si měli nechat svou sexuální orientaci pro sebe.

Přečteno: 448x
 

Kam dál:

Štítky:  

Gay Pride, Pochod, Černá Hora, homofobie, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo