romea - logo
16. února 2020 (neděle)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Černohorská policie kvůli ohrožení Gay Pride zadržela 81 lidí

Podgorica/Černá Hora, 4.11.2014 10:17, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Černohorská policie v neděli zadržela 81 lidí kvůli podezření, že chtějí ohrozit pochod osob s homosexuální orientací v hlavním městě Podgorici. Akce se nakonec obešla bez incidentů. Informoval o tom včera server BalkanInsight s odvoláním na mluvčí policie Tamaru Popovičovou.

Akce známá jako Gay Pride proběhla v černohorské metropoli na rozdíl od loňska v poklidu. Zhruba dvě stovky gayů a leseb ale pro jistotu střežily stovky policistů, jejichž kordony oddělily trasu pochodu od okolních ulic.

Většina z 81 zadržených byla po ověření totožnosti opět propuštěna, ale 16 osob si policisté prověřili důkladněji. Podle mluvčí přitom zabavili zápalné lahve, kouřové bomby a různé hole, tyče a obušky. Proti dvěma nezletilým provinilcům bylo zahájeno trestní stíhání.

Na rozdíl od loňska nebyly tentokrát hlášeny žádné násilné střety. Během loňského říjnového pochodu se policisté střetli s asi pěti stovkami pravicových extremistů, zejména výtržníků z řad agresivních fotbalových fanoušků, kteří házeli kamení a láhve. Dvacítka policistů utrpěla zranění, 60 lidí bylo zadrženo, z toho třetinu tvořili nezletilci, a aktivisté homosexuálů museli být evakuováni.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že zhruba 70 procent Černohorců považuje homosexualitu za nemoc. Kolem 80 procent jich je přesvědčeno, že gayové a lesbičky by si měli nechat svou sexuální orientaci pro sebe.

Přečteno: 451x
 

Kam dál:

Štítky:  

Gay Pride, Pochod, Černá Hora, homofobie, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo