romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Černohorská policie kvůli ohrožení Gay Pride zadržela 81 lidí

Podgorica/Černá Hora, 4.11.2014 10:17, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Černohorská policie v neděli zadržela 81 lidí kvůli podezření, že chtějí ohrozit pochod osob s homosexuální orientací v hlavním městě Podgorici. Akce se nakonec obešla bez incidentů. Informoval o tom včera server BalkanInsight s odvoláním na mluvčí policie Tamaru Popovičovou.

Akce známá jako Gay Pride proběhla v černohorské metropoli na rozdíl od loňska v poklidu. Zhruba dvě stovky gayů a leseb ale pro jistotu střežily stovky policistů, jejichž kordony oddělily trasu pochodu od okolních ulic.

Většina z 81 zadržených byla po ověření totožnosti opět propuštěna, ale 16 osob si policisté prověřili důkladněji. Podle mluvčí přitom zabavili zápalné lahve, kouřové bomby a různé hole, tyče a obušky. Proti dvěma nezletilým provinilcům bylo zahájeno trestní stíhání.

Na rozdíl od loňska nebyly tentokrát hlášeny žádné násilné střety. Během loňského říjnového pochodu se policisté střetli s asi pěti stovkami pravicových extremistů, zejména výtržníků z řad agresivních fotbalových fanoušků, kteří házeli kamení a láhve. Dvacítka policistů utrpěla zranění, 60 lidí bylo zadrženo, z toho třetinu tvořili nezletilci, a aktivisté homosexuálů museli být evakuováni.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že zhruba 70 procent Černohorců považuje homosexualitu za nemoc. Kolem 80 procent jich je přesvědčeno, že gayové a lesbičky by si měli nechat svou sexuální orientaci pro sebe.

Přečteno: 542x
 

Kam dál:

Štítky:  

Gay Pride, Pochod, Černá Hora, homofobie, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo