romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Cikáni jsou špíny a nemají ve městě co dělat", okresní šéf Kotlebovy strany se chlubil tím, že házel Romy do řeky

19.2.2024 13:55
Foto: FB Jozef Mihalčin - ĽS Naše Slovensko
Foto: FB Jozef Mihalčin - ĽS Naše Slovensko

Kotlebovec Jozef Mihalčin, který je okresním předsedou ve Vranově nad Toplou ve videu veřejně popisoval, že v mládí házel Romy do řeky. Video pravděpodobně vzniklo před posledními župními volbami a zvřejenila ho na svém facebookovém profilu Irena Biháriová, která v letošních slovenských volbách kandiduje za hnutí Progresivné Slovensko.

"když mi bylo 18 let, tak Cikáni chodili pouze k mostu. A když přišli na most, tam už jsem je zkopal a hodil do Toply. Furt to byly špíny, které neměly co ve městě dělat," říká Mihalčin na videu.

Mihalčin v roce 2017 kandidoval za prešovského župana. Tehdy na náměstí prohlásil, jakým způsobem vyřeší romskou otázku v kraji.

"Od dne, kdy nastoupím na úřad, do roka a do dne skončíme s otázkou cikánské menšiny. Jednoduše ji vymažu ze slovníku v Prešovském kraji. Nebude žádná otázka cikánská, nic," řekl Mihalčin.

Kotlebovec ve videu zároveň burcuje lidi k násilí proti Romům. Myslí si, že Romové jsou stejným problémem jako uprchlíci. "Ten Cikán je dvě stě metrů od mé ulice, za chvíli bude u vás, vezme vám dům," říká Mihalčin.

Přečteno: 19989x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Prešov, Romové, Extremismus, Kotleba, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo