romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Cikáni jsou špíny a nemají ve městě co dělat", okresní šéf Kotlebovy strany se chlubil tím, že házel Romy do řeky

19.2.2020 13:55
Foto: FB Jozef Mihalčin - ĽS Naše Slovensko
Foto: FB Jozef Mihalčin - ĽS Naše Slovensko

Kotlebovec Jozef Mihalčin, který je okresním předsedou ve Vranově nad Toplou ve videu veřejně popisoval, že v mládí házel Romy do řeky. Video pravděpodobně vzniklo před posledními župními volbami a zvřejenila ho na svém facebookovém profilu Irena Biháriová, která v letošních slovenských volbách kandiduje za hnutí Progresivné Slovensko.

"když mi bylo 18 let, tak Cikáni chodili pouze k mostu. A když přišli na most, tam už jsem je zkopal a hodil do Toply. Furt to byly špíny, které neměly co ve městě dělat," říká Mihalčin na videu.

Mihalčin v roce 2017 kandidoval za prešovského župana. Tehdy na náměstí prohlásil, jakým způsobem vyřeší romskou otázku v kraji.

"Od dne, kdy nastoupím na úřad, do roka a do dne skončíme s otázkou cikánské menšiny. Jednoduše ji vymažu ze slovníku v Prešovském kraji. Nebude žádná otázka cikánská, nic," řekl Mihalčin.

Kotlebovec ve videu zároveň burcuje lidi k násilí proti Romům. Myslí si, že Romové jsou stejným problémem jako uprchlíci. "Ten Cikán je dvě stě metrů od mé ulice, za chvíli bude u vás, vezme vám dům," říká Mihalčin.

Přečteno: 25457x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Prešov, Romové, Extremismus, Kotleba, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo