romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

COVID-19: Peter Pollák je novým členem permanentního krizového štábu. Měl by řešit situaci v romských lokalitách v souvislosti s onemocněním

26.3.2020 21:02
Peter Pollák (FOTO: repro EP)
Peter Pollák (FOTO: repro EP)

Slovenský permanentní krizový štáb v souvislosti s bojem proti šíření onemocnění COVID-19 doplní bývalý vládní zmocněnec pro romské komunity Peter Pollák (OĽaNO). Před středečním jednáním slovenské vlády o tom podle agentury TASR informoval předseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

"Spolu s dalším člověkem se bude speciálně věnovat situaci, predikci a rizikům v prostředí marginalizovaných romských komunit," uvedl o hlavním záběru činnosti Polláka v permanentním krizovém štábu Matovič.

Přiznal, že bez vyvolávání paniky a vzbuzování dojmu o nezbytnosti použití příslušníků bezpečnostních sil, bude muset stát v prostředí romských osad přijmout opatření k zajištění hygienických standardů, které by minimalizovaly rizika přenosu nákazy v tomto prostředí i mimo něj.

Peter Pollák v rozhovoru pro TA3 uvedl, že armáda žádným řešením není. "Řešením je disciplína a zodpovědnost," uvedl Pollák. "Případná karanténa nezná etnicitu, pokud tedy na nějakém ohraničeném území, bez ohledu na to, kdo tam žije, se vyskytne nekontrolované šíření této nákazy, tak postupy jsou v podstatě jasné a předem určeny," dodal v rozhovoru pro TA3 Peter Pollák.

Permanentní krizový štáb je podle Matoviče poradní orgán premiéra a po formální stránce by měl mít podobu sekretariátu ústředního krizového štábu.

VIDEO

Přečteno: 614x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, Slovensko, COVID-19, Sociálně vyloučené lokality, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo