romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

COVID-19: Peter Pollák je novým členem permanentního krizového štábu. Měl by řešit situaci v romských lokalitách v souvislosti s onemocněním

26.3.2020 21:02
Peter Pollák (FOTO: repro EP)
Peter Pollák (FOTO: repro EP)

Slovenský permanentní krizový štáb v souvislosti s bojem proti šíření onemocnění COVID-19 doplní bývalý vládní zmocněnec pro romské komunity Peter Pollák (OĽaNO). Před středečním jednáním slovenské vlády o tom podle agentury TASR informoval předseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

"Spolu s dalším člověkem se bude speciálně věnovat situaci, predikci a rizikům v prostředí marginalizovaných romských komunit," uvedl o hlavním záběru činnosti Polláka v permanentním krizovém štábu Matovič.

Přiznal, že bez vyvolávání paniky a vzbuzování dojmu o nezbytnosti použití příslušníků bezpečnostních sil, bude muset stát v prostředí romských osad přijmout opatření k zajištění hygienických standardů, které by minimalizovaly rizika přenosu nákazy v tomto prostředí i mimo něj.

Peter Pollák v rozhovoru pro TA3 uvedl, že armáda žádným řešením není. "Řešením je disciplína a zodpovědnost," uvedl Pollák. "Případná karanténa nezná etnicitu, pokud tedy na nějakém ohraničeném území, bez ohledu na to, kdo tam žije, se vyskytne nekontrolované šíření této nákazy, tak postupy jsou v podstatě jasné a předem určeny," dodal v rozhovoru pro TA3 Peter Pollák.

Permanentní krizový štáb je podle Matoviče poradní orgán premiéra a po formální stránce by měl mít podobu sekretariátu ústředního krizového štábu.

VIDEO

Přečteno: 771x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, Slovensko, COVID-19, Sociálně vyloučené lokality, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo