romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

COVID-19: Peter Pollák je novým členem permanentního krizového štábu. Měl by řešit situaci v romských lokalitách v souvislosti s onemocněním

26.3.2020 21:02
Peter Pollák (FOTO: repro EP)
Peter Pollák (FOTO: repro EP)

Slovenský permanentní krizový štáb v souvislosti s bojem proti šíření onemocnění COVID-19 doplní bývalý vládní zmocněnec pro romské komunity Peter Pollák (OĽaNO). Před středečním jednáním slovenské vlády o tom podle agentury TASR informoval předseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

"Spolu s dalším člověkem se bude speciálně věnovat situaci, predikci a rizikům v prostředí marginalizovaných romských komunit," uvedl o hlavním záběru činnosti Polláka v permanentním krizovém štábu Matovič.

Přiznal, že bez vyvolávání paniky a vzbuzování dojmu o nezbytnosti použití příslušníků bezpečnostních sil, bude muset stát v prostředí romských osad přijmout opatření k zajištění hygienických standardů, které by minimalizovaly rizika přenosu nákazy v tomto prostředí i mimo něj.

Peter Pollák v rozhovoru pro TA3 uvedl, že armáda žádným řešením není. "Řešením je disciplína a zodpovědnost," uvedl Pollák. "Případná karanténa nezná etnicitu, pokud tedy na nějakém ohraničeném území, bez ohledu na to, kdo tam žije, se vyskytne nekontrolované šíření této nákazy, tak postupy jsou v podstatě jasné a předem určeny," dodal v rozhovoru pro TA3 Peter Pollák.

Permanentní krizový štáb je podle Matoviče poradní orgán premiéra a po formální stránce by měl mít podobu sekretariátu ústředního krizového štábu.

VIDEO

Přečteno: 711x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, Slovensko, COVID-19, Sociálně vyloučené lokality, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo