romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Covid-19 potvrzen už ve 14 romských osadách na Slovensku

16.4.2020 11:20
Slovenská vláda uzavřela 8. 4. 2020 kvůli pozitivním případům na onemocnění COVID-19 do karantény celkem pět lokalit, kde žije asi 6000 Romů (FOTO: Repro Markíza)
Slovenská vláda uzavřela 8. 4. 2020 kvůli pozitivním případům na onemocnění COVID-19 do karantény celkem pět lokalit, kde žije asi 6000 Romů (FOTO: Repro Markíza)

Onemocnění Covid-19 způsobené koronavirem se potvrdilo již ve 14 romských osadách na Slovensku. Informovala o tom Slovenská tisková kancelář (SITA), podle které to před středečním jednáním Ústředního krizového štábu uvedl jeho člen Peter Pollák, expert hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na romskou problematiku.

Podle něj bylo dosud otestováno 110 romských lokalit a na místech, kde byl koronavirus identifikovaný, jsou podmínky na domácí karanténu.

Vladimír Krčméry, člen permanentního krizového štábu uvedl, že by se mohly začít otevírat školy a školky. „Vážou sestry, lékařky a další profese, které potřebujeme, protože jsou na OČR,“ řekl.

Podle předsedy vlády Igora Matoviče by se však měl řešit spíše problém osad. „Přes 10% osad, které jsme testovali, je pozitivních,“ uvedl. Zpřísnění režimu možná čeká i domovy sociálních služeb, podle Krčméryho by se v nich mělo zrychlit tempo testování.

VIDEO

Přečteno: 2372x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Slovensko, Romské osady, Peter PollákHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo