romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

ČT 24: Lotyšsko zakázalo hákový kříž, srp a kladivo - o písních nemluvě

Riga, Lotyšsko, 21.6.2013 12:46, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Lotyšský parlament dnes postavil mimo zákon symboly totalitních režimů, zejména nacistický hákový kříž a komunistický srp a kladivo. Rovněž jsou zakázány zpěv či jakákoli jiná prezentace fašistických a komunistických písní a ideologií. Poslanci nový zákon schválili poměrem 56 ku jedné, 44 poslanců nebylo přítomno nebo se hlasování zdrželo. Legislativa vstoupí v platnost, až ji podepíše prezident Andris Bérziňš. Informuje o tom Česká televize - ČT 24.

Lotyšsko získalo nezávislost na Rusku po první světové válce, v roce 1940 ale zemi obsadila sovětská vojska a po německém útoku na Sovětský svaz následovala nacistická okupace. Tisíce Lotyšů za druhé světové války bojovaly v řadách nacistického wehrmachtu a jejich boj proti okupační Rudé armádě dnes mnoho Lotyšů uznává za vlastenecký čin.

Stejné nároky na uznání si ale činí ti obyvatelé Lotyšska, kteří s nasazením života bojovali proti nacismu pod sovětským velením. V Lotyšsku se tak pochody v květnu slaví Den vítězství na počest porážky nacismu, a zároveň v březnu Den legionářů k uctění památky příslušníků Waffen-SS, kteří bojovali proti bolševismu.

ČT 24
Přečteno: 900x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Nacismus, Komunismus, LotyšskoHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo