romea - logo
26. ledna 2022 (středa)
svátek má Zora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čtyřletý romský chlapec zemřel. Lékařka ho odmítla ošetřit, protože jeho matka nebyla očkovaná proti onemocnění COVID-19

3.10.2021 16:38
Zdravotní středisko, kam spadají děti z romské osady Jarovnice (Ilustrační FOTO: TV Markíza)
Zdravotní středisko, kam spadají děti z romské osady Jarovnice (Ilustrační FOTO: TV Markíza)

Čtyřletý romský chlapec zemřel ve slovenské obci Jarovnice u Sabinova po astmatickém záchvatu. Lékařka ho odmítla ošetřit, protože jeho matka nebyla očkovaná proti onemocnění COVID-19. Informuje o tom slovenská televize Markíza.

Malý Peter se dlouhodobě léčil na astma, několikrát kvůli této nemoci byl i v nemocnici. Dva dny před smrtí byl u dětské lékařky se svojí naočkovanou babičkou. Ale ani tu lékařka nepustila do ordinace a čtyřleté dítě vyšetřovala bez její přítomnosti. Chlapec dostal léky, ale jeho stav se nelepšil.

Matka ho tedy vzala po dvou dnech znova k lékařce. Ta ho ale odmítla ošetřit s odůvodněním, že Peterova matka není očkovaná proti onemocnění COVID-19.

"Bylo mu špatně a kašlal. Mohla ho poslat do nemocnice, ale odmítla ho vyšetřit, protože máma nebyla očkovaná," uvedli sousedé rodiny.

Peter doma dostal astmatický záchvat a zkolaboval. Přivolaní záchranáři mu už nedokázali pomoci. „Oživovali ho, ale už se nedalo nic dělat,“ řekla televizi Markíza jedna z obyvatelek romské osady.

„Bez komentáře,“ reagovala lékařka na dotaz, proč nepřijímá děti s neočkovanými rodinnými příslušníky.

„Policie začala v dané věci trestní stíhání,“ uvedl mluvčí krajské policie Daniel Džobanik.

Ženy z romské osady na Slovensku si dlouhodobě stěžují, že lékařka vyžaduje pro ošetření negativní test nebo potvrzení o očkování.

VIDEO

Přečteno: 2402x
 

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, smrt , Slovensko, Diskriminace, ZdravotnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo