romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Další odsouzený neonacista v kauze útoků na studentský bar v Nitře. Ján Ď. dostal šest a půl roku

22.3.2017 14:53
Neonacističtí násilníci zaútočili v Nitře několikrát.  Foto: Prin Screen u videa
Neonacističtí násilníci zaútočili v Nitře několikrát. Foto: Prin Screen u videa

Okresní soud v Nitře odsoudil jednoho z mužů, kteří měli 1.ledna 2014 útočit na majitele baru Mariatchi v Nitře. Senát na hlavním jednání 20. března vynesl rozsudek, kterým uznal obžalovaného Jána Ď. vinným ze zločinu ublížení na zdraví a souběžně ze spolupachatelství na trestném činu výtržnictví.

Podle slov zástupkyně mluvčí Krajského soudu v Nitře Tatiany Muzikové nebyla během přelíčení zjištěna žádná polehčující okolnost. „Byl uložen souhrnný trest odnětí svobody v délce šesti let a šesti měsíců. Soud rozhodl o umístění obžalovaného do vězeňského zařízení s nízkým stupněm ostrahy. Zároveň obžalovanému uložil povinnost nahradit poškozeným způsobenou škodu,“ uvedla Muziková. Jak připomněla, rozsudek dosud není platný, protože se obžalovaný odvolal.

Podle soudu napadl Jáň Ď. 1 ledna 2014 majitele baru Mariatchi Radovana Richtárika a zlomil mu nohu. Případ souvisí s vícerými útoky údajných neonacistů na bar a jeho hosty. K prvnímu napadení došlo 5. října 2013, když po hádce zaútočila skupina mladých mužů na obsluhu a návštěvníky baru. Tři lidé přitom utrpěli různá zranění. Holohlaví muži zaútočili na stejný bar také 1. ledna 2014. Tehdy se jeho majitel snažil výtržníky, kteří rozbíjeli okna, zachytit fotoaparátem. Ti ho však napadli a při útoku mu způsobili zlomeninu nohy.

Za útok z ledna 2014 už byl odsouzen František B., jemuž soud loni vyměřil podmíněný šestiměsíční trest. V případě útoků na bar Mariatchi bylo celkem obžalováno sedm osob. Ján Ď. a František B. za útok z ledna 2014 a dalších pět osob za napadení v říjnu roku 2013. Jeden z nich, bývalý profesionální voják Tomáš S., se k činu přiznal a uzavřel s prokuraturou dohodu o vině a trestu. Za útok dostal pokutu 400 eur. O případe jsme průběžně informovali například zde a zde.

TASR
Přečteno: 1904x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Slovensko, Extremismus, Neonacismus, Útok, Soud, rozsudekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo