romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dívka nalezená loni v romské osadě zůstane v Řecku

Atény, 4.6.2014 15:32, (ROMEA)
Vlevo je biologická matka blonďaté holčičky, která byla odebrána romskému páru v Řecku. Testy DNA potvrdily, že matkou je Romka z Bulharska Saša Rusevová.
Vlevo je biologická matka blonďaté holčičky, která byla odebrána romskému páru v Řecku. Testy DNA potvrdily, že matkou je Romka z Bulharska Saša Rusevová.

Pětiletá dívka, kterou loni našla řecká policie v romské osadě, bude vyrůstat v řecké charitativní organizaci Úsměv dítěte. Soud totiž zamítl žádost bulharských úřadů, aby se dívka vrátila do rodné země. Řecký pár, který ji čtyři roky vychovával, zůstává ve vazbě kvůli obvinění z únosu a falšování dokumentů. Píše o tom server ČT24.cz.

"Soud rozhodl, že je v nejlepším zájmu malé Marii, aby zůstala v naší péči," potvrzuje podle serveru ČT24.cz ředitel nadace Úsměv dítěte. Pod ochranou řecké nadace zůstane dívka až do svých 18 let.

Marii odebraly úřady řeckému páru loni v říjnu. Policisté, kteří pátrali po nelegálních zbraních, objevili dívku, která se svým údajným rodičům nepodobala. O příběh nalezené dívky projevila velký zájem média a zpráva se dostala až do Bulharska, kde ji zaznamenala i skutečná biologická matka dívky. Spekuluje se, že holčičku páru svěřila kvůli penízům. Matka Marie se ale brání, že žádné peníze nedostala.

Biologičtí rodiče žádali, aby se Maria vrátila zpátky do Bulharska. Podle úřadů by tím ale trpěla, protože nezná tamní kulturu ani jazyk. V péči domova se mezitím kromě romštiny doučila i řečtinu. "Je šťastná, běhá tu jako ostatní děti, nemá problémy. Nevíme ale, co se v ní děje uvnitř, proto musíme být velmi opatrní. Všechny tyto děti mají speciální psychologickou pomoc," dodává dle serveru ČT24.cz ředitel nadace.

Přečteno: 625x
 

Kam dál:

Štítky:  

Řecko, Bulharsko, OsadaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo