romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Do kampaně proti neonacismu Like attack se v Německu zapojilo přes 100 tisíc lidí

Hamburg, 26.5.2014 16:19, (ROMEA)
Kampaň proti neonacismu
Kampaň proti neonacismu "Like attack" německé organizace Laut Gegen Nazis (zdroj: www.likeattack.de)

Netradiční využití sociálních sítí v praxi představila německá organizace Laut Gegen Nazis ve své kampani Like Attack, prostřednictvím které se rozhodla upozornit, že neonacismus v Německu není minulostí, ale je stále aktuální hrozbou. Zbraní kampaně se stala strategie "miluj svého nepřítele", kdy příznivci této akce zaplavili během krátkého času facebookovou stránku neonacistické strany protinacistickými hesly a kliky na "To se mi líbí".

Kampaň spustili u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí Holocaustu a zapojilo se do ní přes 100 tisíc lidí různého původu a barvy pleti, kteří se v rychlém sledu stali "fanoušky" facebookové stránky krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD), která je neoficiálním nástupcem Německé říšské strany.

Na stránku vkládali protirasistické příspěvky a komentáře a neonacistické stránky najednou hlásaly hesla jako „Za barevnější Německo!", "Žádný člověk není ilegál" nebo třeba "Zdravý rozum místo vlasti". Ke kampani vznikla také samostatná webová stránka Likeattack.de, která pro dobrovolníky připravila možnost vkládat do diskuzí vylepšené vtipné vizuály.

Organizace realizovala kampaň prakticky bez peněz, i přesto se jí podařilo vzbudit značný zájem médií.

voj, Likeattack.de, Marketingjournal.cz
Přečteno: 682x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Německo, proti násilí, proti nenávisti, antifašismus, KampaňHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo