romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Do kampaně proti neonacismu Like attack se v Německu zapojilo přes 100 tisíc lidí

Hamburg, 26.5.2014 16:19, (ROMEA)
Kampaň proti neonacismu
Kampaň proti neonacismu "Like attack" německé organizace Laut Gegen Nazis (zdroj: www.likeattack.de)

Netradiční využití sociálních sítí v praxi představila německá organizace Laut Gegen Nazis ve své kampani Like Attack, prostřednictvím které se rozhodla upozornit, že neonacismus v Německu není minulostí, ale je stále aktuální hrozbou. Zbraní kampaně se stala strategie "miluj svého nepřítele", kdy příznivci této akce zaplavili během krátkého času facebookovou stránku neonacistické strany protinacistickými hesly a kliky na "To se mi líbí".

Kampaň spustili u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí Holocaustu a zapojilo se do ní přes 100 tisíc lidí různého původu a barvy pleti, kteří se v rychlém sledu stali "fanoušky" facebookové stránky krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD), která je neoficiálním nástupcem Německé říšské strany.

Na stránku vkládali protirasistické příspěvky a komentáře a neonacistické stránky najednou hlásaly hesla jako „Za barevnější Německo!", "Žádný člověk není ilegál" nebo třeba "Zdravý rozum místo vlasti". Ke kampani vznikla také samostatná webová stránka Likeattack.de, která pro dobrovolníky připravila možnost vkládat do diskuzí vylepšené vtipné vizuály.

Organizace realizovala kampaň prakticky bez peněz, i přesto se jí podařilo vzbudit značný zájem médií.

voj, Likeattack.de, Marketingjournal.cz
Přečteno: 711x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Německo, proti násilí, proti nenávisti, antifašismus, KampaňHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo