romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Domácí karanténa v romských osadách na Slovensku nefunguje. Nakažené budou převážet do státních zařízení

13.4.2020 9:53, (AKTUALIZOVÁNO 12:45)
Slovenská vláda uzavřela 8. 4. 2020 kvůli pozitivním případům na onemocnění COVID-19 do karantény celkem pět lokalit, kde žije asi 6000 Romů (FOTO: Repro Markíza)
Slovenská vláda uzavřela 8. 4. 2020 kvůli pozitivním případům na onemocnění COVID-19 do karantény celkem pět lokalit, kde žije asi 6000 Romů (FOTO: Repro Markíza)

Slovenská vláda změnila své rozhodnutí a od dneška bude pozitivně testované Romy na onemocnění COVID-19 převážet z uzavřených osad z domácí karantény do státních zařízení. Pro televizi Markíza to potvrdil člen krizového štábu a europoslanec Peter Pollák.

Nemocné lidé podle informací Markízy nedodržovali domácí karanténu a mohli nakazit další lidi v osadách. "Ti, kteří byli pozitivně testovaný i s jejich rodinami půjdou definitivně do státních zařízení, kde bude karanténa přísně dodržená," uvedl Pollák pro televizi Markíza.

V pondělí dopoledne pak informaci potvrdil ministr obrany Jaroslav Naď s tím, že půjde o dobrovolné rozhodnutí pozitivně testovaných. ."Poměr mezi testovanými a pozitivně testovanými je poměrně vysoký," popsal situaci ve vyloučených lokalitách Naď, ale neuvedl konkrétní číslo pozitivně testovaných. Uvedl pouze, že do státní karantény bude převezeno asi 25 lidí.

VIDEO

Slovenská vláda uzavřela kvůli pozitivním případům na onemocnění COVID-19 do karantény celkem pět lokalit, kde žije asi 6000 Romů. V lokalitách bylo zjištěno 31 nakažených k 8. 4. 2020. Přísná opatření kritizují některé neziskové organizace, pozastavila se nad tím i veřejná ochránkyně práv Marie Patakyová nebo poslanec a oceňovaný starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký. Současné počínání ohledně šíření koronaviru v romských lokalitách kritizuje i bývalý zmocněnec pro romskou menšinu Ábel Ravasz.

VIDEO

Přečteno: 5767x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Testování v romských osadách na COVID-19, Slovensko, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo