romea - logo
23. září 2021 (čtvrtek)
svátek má Berta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook
Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.

Plakát zveřejnili na svých facebookových profilech kandidáti krajně pravicového uskupení Kotleba – Ľudová strana – Naše Slovensko (ĽSNS) Marián Magát a Marián Mišún. Bylo na něm napsáno: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“ Plakát doplnili fotografií pracujících vězňů, pravděpodobně z nacistického koncentračního tábora či sovětského gulagu. Po kritice plakát upravili a nově chtěli posílat asociály a zloděje „jenom“ na pracovní dovolenou. Mišún i Magát jsou známi svými sympatiemi k prezidentovi fašistického Slovenského štátu Jozefu Tisovi a nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi. 

O plakát se začali aktivně zajímat i policisté. Po zahájení prošetřování představitelé krajně pravicové strany svou výzvu z internetu stáhli. „Policejní specialisté budou prověřovat obsah banneru a zkoumat, zda došlo k trestnému činu,“ řekl Novému Času policejní prezident Tibor Gašpar. 

Místopředseda ĽSNS odmítl, že by příspěvek měl být vyjádřením sympatií k ideologii potlačující lidská práva. „Jakékoliv spojování politické strany Kotleba – Lidová strana Naše Slovensko s fašismem a myšlenkou pracovních táborů odmítáme,“ reagoval Ján Kecskés.

Přečteno: 3448x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fašismus, Slovensko, Marian KotlebaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo