romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dvě děti zahynuly v ruinách neobývaného domu

Lomnička (Slovensko), 24.2.2013 21:52, (ROMEA)

Ve slovenské obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa v neděli krátce po dvanácté hodině zavalily ruiny neobydleného domu v osadě dvě děti, které na místě zemřely. Informovala o tom Tisková agentura Slovenské republiky (TASR).

Operační důstojník Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Prešově Pavol Vravec uvedl, že na místě zasahovalo sedm hasičů, kteří termokamerami prohledali ruiny, zda se na místě ještě někdo nenachází.

"Šlo o neobývanou chatrč. Jedno dítě zemřelo na místě, lidé z osady ho vytáhli mrtvé, druhé dítě se snažili oživovat, avšak neúspěšně," uvedl podle TASR Vravec. Podle něj bylo otázkou času, kdy se dům zhroutí, těžký sníh k tomu nijak nepřispěl. Podle jeho informací jsou mrtvé děti ve věku 12 a 5 let.

"Když na místo dorazila posádka rychlé lékařské pomoci, obě děti jejich příbuzní už vytáhli zpod sutin a přenesli do domu. Děvčátko utrpělo těžké ničivé poranění hlavy, neslučitelné se životem," doplnila mluvčí skupiny Falck Alena Lacyková-Krčová. Chlapec podle ní nejevil žádné známky života a na boku měl otevřenou velkou tržnou ránu. "Přesto ho záchranáři oživovali 30 minut, bohužel neúspěšně. Lékař musel konstatovat smrt," dodala.

Děti podle jejich rodičů pouze odběhly když matka chystala oběd. "Vařila jsem oběd, děti mi řekly, že jdou jen na záchod. Ani jsem netušila, co se stalo. Jenom jsem slyšela křik a že se něco děje," řekla podle serveru SME.sk plačící matka. Spolu s manželem vychovávali šest dětí.

Budova, jejíž zdivo spadlo, patřila obci. Ta ji odkoupila před pár lety. Stavba byla zanedbávána a nebezpečná, přesto do ní často děti chodily.

ryz, TASR, SME.sk
Přečteno: 951x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, EU, Tragédie, OsadaHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo