romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dvě děti zahynuly v ruinách neobývaného domu

Lomnička (Slovensko), 24.2.2013 21:52, (ROMEA)

Ve slovenské obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa v neděli krátce po dvanácté hodině zavalily ruiny neobydleného domu v osadě dvě děti, které na místě zemřely. Informovala o tom Tisková agentura Slovenské republiky (TASR).

Operační důstojník Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Prešově Pavol Vravec uvedl, že na místě zasahovalo sedm hasičů, kteří termokamerami prohledali ruiny, zda se na místě ještě někdo nenachází.

"Šlo o neobývanou chatrč. Jedno dítě zemřelo na místě, lidé z osady ho vytáhli mrtvé, druhé dítě se snažili oživovat, avšak neúspěšně," uvedl podle TASR Vravec. Podle něj bylo otázkou času, kdy se dům zhroutí, těžký sníh k tomu nijak nepřispěl. Podle jeho informací jsou mrtvé děti ve věku 12 a 5 let.

"Když na místo dorazila posádka rychlé lékařské pomoci, obě děti jejich příbuzní už vytáhli zpod sutin a přenesli do domu. Děvčátko utrpělo těžké ničivé poranění hlavy, neslučitelné se životem," doplnila mluvčí skupiny Falck Alena Lacyková-Krčová. Chlapec podle ní nejevil žádné známky života a na boku měl otevřenou velkou tržnou ránu. "Přesto ho záchranáři oživovali 30 minut, bohužel neúspěšně. Lékař musel konstatovat smrt," dodala.

Děti podle jejich rodičů pouze odběhly když matka chystala oběd. "Vařila jsem oběd, děti mi řekly, že jdou jen na záchod. Ani jsem netušila, co se stalo. Jenom jsem slyšela křik a že se něco děje," řekla podle serveru SME.sk plačící matka. Spolu s manželem vychovávali šest dětí.

Budova, jejíž zdivo spadlo, patřila obci. Ta ji odkoupila před pár lety. Stavba byla zanedbávána a nebezpečná, přesto do ní často děti chodily.

ryz, TASR, SME.sk
Přečteno: 956x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, EU, Tragédie, OsadaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo